Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse vakbond: acties TotalEnergies duren zeker tot woensdag

Franse vakbond: acties TotalEnergies duren zeker tot woensdag

PARIJS (ANP) - De stakingen bij TotalEnergies, waardoor duizenden tankstations in Frankrijk zonder brandstof zitten, duren nog zeker tot en met dinsdag. Vakbond CGT hekelde het voorwaardelijke aanbod van het olie- en gasconcern om vervroegd te praten over lonen. De bond zette dit weg als chantage en zei dat de stakingen voorlopig voortduren.

De vakbondsactie bij TotalEnergies valt samen met stakingen bij twee raffinaderijen van ExxonMobil in Frankrijk. Werknemers eisen onder andere een hoger salaris ter compensatie van de stijgende inflatie en hoge kosten van het levensonderhoud. De looneisen van het personeel komen op het moment dat in heel Europa werkgevers om meer loon vragen in het licht van de oplopende inflatie.

De regering van president Emmanuel Macron staat onder toenemende druk om op te treden nu de staking voortduurt en meer tankstations zonder benzine komen te zitten. Hij riep op tot een snelle beëindiging van de crisis. "Ik hoop dat dit in de komende uren, in ieder geval zo snel mogelijk kan worden opgelost. Blokkeren is geen manier om te onderhandelen", zei Macron tijdens een bezoek aan de Mayenne in het westen van Frankrijk.

10 procent meer loon

CGT zei in een verklaring geen garanties van TotalEnergies te hebben ontvangen dat eisen worden ingewilligd. Om die reden zet de bond de actie door, ondanks de handreiking van TotalEnergies. De bond eist zeker 10 procent meer loon voor werknemers.

Door de acties ligt meer dan 60 procent van de raffinagecapaciteit in Frankrijk stil. Daardoor zijn de dieselprijzen gestegen. Frankrijk heeft ook de invoer van de brandstof moeten verhogen. Bij tankstations in de regio Parijs ontstonden lange files omdat automobilisten probeerden te tanken voordat meer pompen droog kwamen te staan.

Het Franse ministerie van Energie zei dat bijna een derde van de tankstations in het hele land zondag een tekort had aan ten minste één brandstofproduct. De website mon-essence.fr zei dat meer dan 2000 stations droog stonden, op basis van gegevens van ongeveer 30.000 gebruikers sinds donderdag.

Meer uit Financieel

Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

46 minuten geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

53 minuten geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

1 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

2 uur geleden
BKR ziet nog geen kredietfraude na datalek bij Odido

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.

2 uur geleden
Techinvesteerder Prosus grote winnaar op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.

2 uur geleden
Klanten webwinkel bol kwamen op pagina andere klant terecht

UTRECHT (ANP) - Klanten van webwinkel bol kwamen afgelopen weekend terecht op een pagina van een andere klant, bevestigt een woordvoerder van bol na berichtgeving van Tweakers. Het was het gevolg van een "technisch incident" en overkwam "tientallen klanten", laat de woordvoerder weten.

3 uur geleden