Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse transportminister: dit jaar geen herstel in zakenreizen

Franse transportminister: dit jaar geen herstel in zakenreizen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal zakenreizen zal de laatste maanden van het jaar niet herstellen. Dat denkt de Franse transportminister Jean-Baptiste Djebbari. Volgens hem staat de luchtvaartsector er door de coronacrisis "zwak" voor en moeten reisbeperkingen van landen beter op elkaar worden afgestemd.

Daar pleitte de internationale luchtvaartorganisatie IATA ook al voor. "Regeringen die grenzen heropenen en vervolgens sluiten of quarantaines opheffen en vervolgens opnieuw opleggen, geven veel consumenten geen vertrouwen om reisplannen te maken", schreef topman Alexandre de Juniac. Internationale vluchten lagen in juli nog steeds nagenoeg stil. In juli werden 92 procent minder tickets verkocht dan in dezelfde maand vorig jaar.

Vorige week luidde de medisch adviseur van IATA ook al de noodklok. Volgens David Powell zou de sector het niet overleven als hij moet wachten op een vaccin tegen het coronavirus. Powell vindt onder meer dat er betrouwbare tests beschikbaar moeten komen die in grote aantallen kunnen worden uitgevoerd. Zo zouden reizigers weer worden verleid om in het vliegtuig te stappen.

Sinds de uitbraak van het coronavirus vergaat het de luchtvaartsector dramatisch. IATA, dat wereldwijd 290 luchtvaartmaatschappijen vertegenwoordigt, verwacht dat het aantal reizigers pas in 2024 op het niveau van voor de crisis ligt. Alleen voor dit jaar al wordt gerekend op een verlies van 84 miljard dollar voor de sector.

Meer uit Financieel

Pfizer ziet omzet dalen door minder vraag naar coronavaccins

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse medicijnfabrikant Pfizer zag zijn omzet en winst vorig jaar dalen. De afname is het gevolg van een dalende verkoop van coronavaccins en -medicatie.

16 minuten geleden
Meer omzet PepsiCo door internationale vraag en prijsverhogingen

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrank- en snackproducent PepsiCo heeft in het vierde kwartaal een hogere omzet behaald, geholpen door een goede internationale vraag en prijsverhogingen. Ook de winst van het bedrijf achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's-chips en Quaker-cruesli ging omhoog. PepsiCo kondigde verder aan voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen in te gaan kopen.

50 minuten geleden
FNV-voorman: formerende partijen leggen bom onder pensioenakkoord

UTRECHT (ANP) - Het plan van de formerende partijen in Den Haag om de AOW-leeftijd sneller te verhogen legt een bom onder het pensioenakkoord. Dat zegt interim-voorzitter van vakbond FNV Dick Koerselman dinsdag in gesprek met het ANP. Hij noemt het "moreel verwerpelijk" dat D66, CDA en VVD de spelregels rond de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel willen openbreken. Dit plan maakt het volgens hem eigenlijk ook onmogelijk voor FNV om zaken met het nieuwe kabinet te doen.

1 uur geleden
Brussel onderzoekt Chinees windmolenbedrijf om subsidies

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet onderzoek naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind vanwege mogelijk oneerlijke concurrentie door subsidies. Het bedrijf levert windturbines aan landen in de EU. De Commissie heeft vermoedens dat "Goldwind mogelijk buitenlandse subsidies heeft ontvangen die de interne markt van de EU kunnen verstoren".

1 uur geleden
Franse autoriteiten doorzoeken kantoor X in Parijs

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse autoriteiten hebben dinsdag een inval gedaan bij het Parijse kantoor van socialmediaplatform X van Elon Musk. De huiszoeking wordt gedaan door cybercrime-onderzoekers van de Parijse openbare aanklager in samenwerking met de nationale politie en de Europese politiedienst Europol.

3 uur geleden
Ørsted verkoopt Europese activiteiten met windmolens op land

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.

4 uur geleden
China verbiedt verzonken deurgrepen in auto's vanwege veiligheid

BEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.

4 uur geleden