Franse topvoetballer roept op te gaan stemmen in verkiezingen
PADERBORN/PARIJS (ANP/AFP) - De Franse topvoetballer Ousmane Dembélé heeft de Fransen opgeroepen te gaan stemmen "omdat in de politieke situatie van het land de alarmbellen rinkelen". Hij zei dat hij en zijn ploeggenoten in het nationale voetbalteam van plan zijn te gaan stemmen. Het Europese kampioenschap voetbal is in Duitsland van 14 juni tot en met 14 juli. De parlementsverkiezingen die president Emmanuel Macron zondag vrij onverwacht heeft vervroegd, zijn op 30 juni en de tweede ronde is op 7 juli.
Volgens Dembélé helpt de Franse voetbalbond FFF met het stemmen via machtigingen bijvoorbeeld voor het geval de Franse ploeg nog aan het kampioenschap deelneemt eind juni.
Dembélé zei dat in de Europese verkiezingen van afgelopen zondag slechts één op de twee stemgerechtigden heeft gestemd. Rechtse oppositiepartijen die zich fel tegen het sociaaleconomische beleid en het pro-Europese beleid van Macron keren, behaalden een grote overwinning. Ze kregen samen, inclusief de radicale Rassemblement National, ongeveer 40 procent van de stemmen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse veiligheidsdiensten pleegden massamoorden op demonstranten nadat de grote protesten in het land op 8 januari escaleerden, meldt mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch. Naar schatting zijn hierbij duizenden demonstranten omgekomen, hoewel het door een internetblokkade moeilijk is een dodental vast te stellen.
34 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul heeft een bus een gebouw geramd. Daarbij zijn dertien gewonden gevallen, onder wie twee zwaargewonden. Dat melden persbureaus YTN TV en Yonhap.
42 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is veroordeeld tot vijf jaar cel wegens het belemmeren van de rechtsgang. Hij zou de politie hebben tegengewerkt bij zijn arrestatie in januari 2025. Yoon riep een maand eerder kortstondig de militaire noodtoestand uit om het parlement buitenspel te zetten. Aanklagers hadden een gevangenisstraf van tien jaar tegen hem geëist.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
3 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zei de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dat Trump van plan is de medaille te houden.
10 uur geleden