Franse topvoetballer roept op te gaan stemmen in verkiezingen
PADERBORN/PARIJS (ANP/AFP) - De Franse topvoetballer Ousmane Dembélé heeft de Fransen opgeroepen te gaan stemmen "omdat in de politieke situatie van het land de alarmbellen rinkelen". Hij zei dat hij en zijn ploeggenoten in het nationale voetbalteam van plan zijn te gaan stemmen. Het Europese kampioenschap voetbal is in Duitsland van 14 juni tot en met 14 juli. De parlementsverkiezingen die president Emmanuel Macron zondag vrij onverwacht heeft vervroegd, zijn op 30 juni en de tweede ronde is op 7 juli.
Volgens Dembélé helpt de Franse voetbalbond FFF met het stemmen via machtigingen bijvoorbeeld voor het geval de Franse ploeg nog aan het kampioenschap deelneemt eind juni.
Dembélé zei dat in de Europese verkiezingen van afgelopen zondag slechts één op de twee stemgerechtigden heeft gestemd. Rechtse oppositiepartijen die zich fel tegen het sociaaleconomische beleid en het pro-Europese beleid van Macron keren, behaalden een grote overwinning. Ze kregen samen, inclusief de radicale Rassemblement National, ongeveer 40 procent van de stemmen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
28 minuten geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
3 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
4 uur geleden