Franse topvoetballer roept op te gaan stemmen in verkiezingen
PADERBORN/PARIJS (ANP/AFP) - De Franse topvoetballer Ousmane Dembélé heeft de Fransen opgeroepen te gaan stemmen "omdat in de politieke situatie van het land de alarmbellen rinkelen". Hij zei dat hij en zijn ploeggenoten in het nationale voetbalteam van plan zijn te gaan stemmen. Het Europese kampioenschap voetbal is in Duitsland van 14 juni tot en met 14 juli. De parlementsverkiezingen die president Emmanuel Macron zondag vrij onverwacht heeft vervroegd, zijn op 30 juni en de tweede ronde is op 7 juli.
Volgens Dembélé helpt de Franse voetbalbond FFF met het stemmen via machtigingen bijvoorbeeld voor het geval de Franse ploeg nog aan het kampioenschap deelneemt eind juni.
Dembélé zei dat in de Europese verkiezingen van afgelopen zondag slechts één op de twee stemgerechtigden heeft gestemd. Rechtse oppositiepartijen die zich fel tegen het sociaaleconomische beleid en het pro-Europese beleid van Macron keren, behaalden een grote overwinning. Ze kregen samen, inclusief de radicale Rassemblement National, ongeveer 40 procent van de stemmen.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft dinsdag bruggen en spoorwegen aangevallen in Iran, meldt premier Benjamin Netanyahu. Die zouden worden gebruikt door het Iraanse regime om wapens te vervoeren.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - De pro-Iraanse militie Kataib Hezbollah zegt de ontvoerde Amerikaanse journalist Shelly Kittleson vrij te laten. Zij werd vorige week ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad. De militie eist daarbij dat de journalist Irak direct verlaat. Kittleson schrijft onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties is er niet in geslaagd om een resolutie aan te nemen over het heropenen van de Straat van Hormuz. China heeft zijn vetorecht gebruikt om de resolutie, die was ingediend door Bahrein, te blokkeren.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Mensen in Iran zijn naar bruggen en energiecentrales gekomen uit protest tegen mogelijke aanvallen van de Verenigde Staten en Israël, melden internationale media op basis van beelden van de Iraanse staatstelevisie. De Iraniërs vormen een menselijke ketting rond de bouwwerken, die de Amerikaanse president Donald Trump heeft genoemd als doelwitten voor aanvallen na het verstrijken van zijn deadline.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft de directe communicatie met de Verenigde Staten verbroken, meldt The Wall Street Journal. Aanleiding hiervoor zou het dreigement van president Donald Trump zijn om de "hele beschaving" van Iran te vernietigen, als het land niet voor zijn deadline van dinsdag tot een akkoord komt. De gesprekken met onderhandelaars gaan volgens de krant gewoon door.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Twee Fransen die meer dan drie jaar lang vastzaten in een Iraanse gevangenis zijn onderweg naar huis, zegt de Franse president Emmanuel Macron. Volgens het Iraanse persbureau IRNA is ook een Iraanse burger die werd vastgehouden in Frankrijk vrijgelaten als onderdeel van een gevangenenruil.
2 uur geleden