Franse topvoetballer roept op te gaan stemmen in verkiezingen
PADERBORN/PARIJS (ANP/AFP) - De Franse topvoetballer Ousmane Dembélé heeft de Fransen opgeroepen te gaan stemmen "omdat in de politieke situatie van het land de alarmbellen rinkelen". Hij zei dat hij en zijn ploeggenoten in het nationale voetbalteam van plan zijn te gaan stemmen. Het Europese kampioenschap voetbal is in Duitsland van 14 juni tot en met 14 juli. De parlementsverkiezingen die president Emmanuel Macron zondag vrij onverwacht heeft vervroegd, zijn op 30 juni en de tweede ronde is op 7 juli.
Volgens Dembélé helpt de Franse voetbalbond FFF met het stemmen via machtigingen bijvoorbeeld voor het geval de Franse ploeg nog aan het kampioenschap deelneemt eind juni.
Dembélé zei dat in de Europese verkiezingen van afgelopen zondag slechts één op de twee stemgerechtigden heeft gestemd. Rechtse oppositiepartijen die zich fel tegen het sociaaleconomische beleid en het pro-Europese beleid van Macron keren, behaalden een grote overwinning. Ze kregen samen, inclusief de radicale Rassemblement National, ongeveer 40 procent van de stemmen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.
4 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.
52 minuten geledenHONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
8 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
10 uur geleden