Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse topsprinter Lemaitre beëindigt vlak voor Spelen carrière

Franse topsprinter Lemaitre beëindigt vlak voor Spelen carrière

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse topsprinter Christophe Lemaitre moet zijn carrière beëindigen. De 34-jarige atleet, viervoudig Europees kampioen, liep een kuitblessure op en kan zich niet meer kwalificeren voor de Olympische Spelen in Parijs.

"Ik heb dit jaar alles gedaan om deel te nemen aan de Spelen van Parijs, maar het is mij helaas niet gelukt. Het is duidelijk dat ik moeite heb het hoge niveau te vinden en dat ik moet stoppen", vertelde hij aan het Franse persbureau AFP.

Lemaitre was lange tijd de snelste Europeaan. Hij won goud op de 100 meter, 200 meter en 4x100 meter bij de EK van 2010 in Barcelona. Op de EK van 2012 in Helsinki was hij opnieuw de snelste op de 100 meter. Hij liep op de Olympische Spelen van 2016 in Rio naar het brons op de 200 meter, in de finale die de Jamaicaan Usain Bolt won. Hij won ook brons op de WK van 2011 in Daegu. Door langdurig en herhaaldelijk blessureleed raakte Lemaitre de laatste jaren steeds verder verwijderd van de Europese top.

Meer uit Sport

Wielrenner Vernon wint ingekorte etappe van Tour Down Under

WILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.

32 minuten geleden
Titelverdedigster Keys naar achtste finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.

1 uur geleden
Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

14 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

19 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

20 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

20 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

21 uur geleden