Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse stad wil niet-opruimende hondenbaasjes vinden met DNA-test

Franse stad wil niet-opruimende hondenbaasjes vinden met DNA-test

BÉZIERS (ANP/DPA) - De Zuid-Franse stad Béziers heeft genoeg van hondenbezitters die de uitwerpselen van hun dieren niet opruimen en wil de daders gaan opsporen met behulp van DNA-testen. Hondenbezitters in de binnenstad moeten daarom een genetisch paspoort laten maken voor hun viervoeters. Na analyse van op de stoep achtergelaten hondenpoep kan het schuldige baasje worden geïdentificeerd.

Na een respijtperiode van drie maanden krijgt iedereen die zijn hond uitlaat zonder een genetische pas te kunnen overleggen een boete van 38 euro. Op het niet opruimen van hondenpoep staat een boete van 122 euro. "Ik kan al die poep niet meer uitstaan", zei burgemeester Robert Ménard tegen France Info. "Je moet blijkbaar sancties opleggen om mensen zich fatsoenlijk te laten gedragen."

Hondenbezitters in Béziers kunnen het speeksel van hun hond gratis laten testen, wat nodig is voor het genetisch paspoort. Dit kan volgens de burgemeester ook bij de dierenarts.

Meer uit Buitenland

Iraanse staatsmedia: fregat VS in Straat van Hormuz aangevallen

DUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd.

8 minuten geleden
Veel interesse in Roemenië om gestolen gouden helm te bekijken

BOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.

44 minuten geleden
Zelensky wil 'één Europese stem' voor overleg met Rusland

JEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.

1 uur geleden
CNN: Kremlin voert beveiliging Poetin op vanwege moordaanslagen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.

2 uur geleden
VS laten opvarenden in beslag genomen Iraans schip vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef verrast door timing terugtrekken VS-troepen

JEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.

2 uur geleden
Iran executeert drie mannen om banden met Israël

TEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.

2 uur geleden