Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse stad Lille stelt dragen mondkapjes ook op straat verplicht

Franse stad Lille stelt dragen mondkapjes ook op straat verplicht

PARIJS (ANP/RTR/DPA) - De Noord-Franse stad Lille gaat het dragen van mondkapjes ook buiten verplicht stellen. Mensen moeten vanaf maandag hun mond en neus bedekken in voetgangersgebieden en parken.

Fransen moesten vanwege de coronacrisis sinds 20 juli al mondkapjes dragen in openbare gebouwen, zoals winkels. Dat gaat sommige overheden echter niet ver genoeg. In meerdere gemeenten was al aangekondigd dat mensen ook in stadscentra en op andere drukke plaatsen verplicht mondkapjes moeten gaan dragen.

Minister van Volksgezondheid Olivier Véran zei op Twitter dat lokale overheden zelf kunnen beslissen over het invoeren van dergelijke regels rond het dragen van mondkapjes. Frankrijk had eerder een landelijke lockdown ingesteld, maar de regering zet nu in op lokale maatregelen om verspreiding van het virus tegen te gaan.

Frankrijk behoort tot de Europese landen die het zwaarst zijn getroffen door de pandemie. Er zijn meer dan 30.000 patiënten overleden. Minister Véran had zijn landgenoten deze week al opgeroepen om ook mondkapjes te dragen in drukke straten waar het moeilijk kan zijn om voldoende afstand te houden.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

25 minuten geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

1 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

1 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

2 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

4 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

5 uur geleden