Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse sprinter Bouhanni rijdt collega de hekken in

Franse sprinter Bouhanni rijdt collega de hekken in

CHOLET (ANP) - De Franse wielrenner Nacer Bouhanni heeft zich in de eendagskoers Cholet-Pays de la Loire van zijn slechte kant laten zien. De 30-jarige renner van Arkéa Samsic reed in de massasprint de Brit Jake Stewart klem tegen de dranghekken aan. Stewart kon slechts ternauwernood op zijn fiets blijven zitten en ontsnapte aan een zware valpartij.

"Yo Bouhanni, ik zou je willen vragen wat je hier dacht", schrijft Stewart op Twitter bij een filmpje van het incident. "Maar je hebt duidelijk geen hersencellen. Het ironische is dat je na de finish tegen me zei dat ik 'geen respect' had. Hier is een educatieve video over hoe 'geen respect' eruit ziet."

Bouhanni sprintte aanvankelijk naar de derde plaats in Cholet, maar de jury besloot hem na bestudering van de tv-beelden uit de uitslag te schrappen. De zege in de Franse eendagskoers ging naar de Italiaan Elia Viviani, die dan eindelijk zijn eerste zege boekte in dienst van Cofidis. De laatste zege van de Italiaan dateert van september 2019, toen hij nog voor Deceuninck - Quick-Step reed.

Bouhanni, winnaar van drie etappes in zowel de Giro als de Vuelta, kwam in zijn carrière wel vaker in opspraak. Zo deelde hij al een paar keer een klap uit in de koers. Zijn ploeg meldde na het incident in Cholet-Pays de la Loire niets over mogelijke sancties. De internationale wielerfederatie UCI zou nog stappen kunnen nemen tegen Bouhanni.

Meer uit Sport

Golfer Clark wint US Open voor de tweede keer na spannend slot

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.

2 uur geleden
Serena Williams maakt op Wimbledon ook rentree in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.

15 uur geleden
Nederlandse volleybalsters verslaan Thailand in Nations League

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.

17 uur geleden
Pogačar wint slotrit en klassement in Ronde van Zwitserland

VILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.

18 uur geleden
Argentijn Cerúndolo wint tennistoernooi Queen's

LONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.

18 uur geleden
Schilder wint met ontstoken vinger kogelstoten op FBK Games

HENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.

18 uur geleden
Laros viert rentree met sterke zege op 800 meter bij FBK Games

HENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.

19 uur geleden