
Franse sprinter Bouhanni rijdt collega de hekken in
CHOLET (ANP) - De Franse wielrenner Nacer Bouhanni heeft zich in de eendagskoers Cholet-Pays de la Loire van zijn slechte kant laten zien. De 30-jarige renner van Arkéa Samsic reed in de massasprint de Brit Jake Stewart klem tegen de dranghekken aan. Stewart kon slechts ternauwernood op zijn fiets blijven zitten en ontsnapte aan een zware valpartij.
"Yo Bouhanni, ik zou je willen vragen wat je hier dacht", schrijft Stewart op Twitter bij een filmpje van het incident. "Maar je hebt duidelijk geen hersencellen. Het ironische is dat je na de finish tegen me zei dat ik 'geen respect' had. Hier is een educatieve video over hoe 'geen respect' eruit ziet."
Bouhanni sprintte aanvankelijk naar de derde plaats in Cholet, maar de jury besloot hem na bestudering van de tv-beelden uit de uitslag te schrappen. De zege in de Franse eendagskoers ging naar de Italiaan Elia Viviani, die dan eindelijk zijn eerste zege boekte in dienst van Cofidis. De laatste zege van de Italiaan dateert van september 2019, toen hij nog voor Deceuninck - Quick-Step reed.
Bouhanni, winnaar van drie etappes in zowel de Giro als de Vuelta, kwam in zijn carrière wel vaker in opspraak. Zo deelde hij al een paar keer een klap uit in de koers. Zijn ploeg meldde na het incident in Cholet-Pays de la Loire niets over mogelijke sancties. De internationale wielerfederatie UCI zou nog stappen kunnen nemen tegen Bouhanni.
Meer uit Sport
INDIANAPOLIS (ANP/BELGA) - De basketballers van Indiana Pacers zijn één zege verwijderd van de finale van de NBA. Onder meer dankzij 32 punten van Tyrese Haliburton en 30 punten van Pascal Siakam won de ploeg uit Indianapolis in eigen stadion met 130-121 van New York Knicks. Daardoor staat het nu 3-1 in de best-of-sevenserie.
17 minuten geledenARNHEM (ANP) - Sanne van Dijke begint komende maand niet topfit aan de WK judo in Boedapest. De winnares van olympisch brons in 2021 viel enkele weken geleden op een sleutelbeen, dat daarna een paar centimeter uitstak. De tweevoudig Europees kampioene schatte enkele maanden nodig te hebben voor haar herstel. "Maar die heb ik niet, dus ik probeer het zo goed mogelijk te doen", zei ze tijdens een mediadag op Papendal.
13 uur geledenSAN VALENTINO (ANP) - Zes jaar na zijn eindzege in de Giro d'Italia is Richard Carapaz opnieuw in een positie die hem de eindzege in de Italiaanse rittenkoers kan bezorgen. De Ecuadoraan van EF Education - EasyPost finishte in de zestiende etappe als vierde en was daarmee de beste van de renners die aanspraak maken op de roze leiderstrui. Die is nog in handen van de Mexicaanse verrassing Isaac Del Toro van UAE Team Emirates.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft zich eenvoudig in drie sets geplaatst voor de tweede ronde op Roland Garros. De Serviër versloeg de Amerikaan Mackenzie McDonald met 6-3 6-3 6-3. Djokovic speelt in de volgende ronde tegen de winnaar van het Franse onderonsje tussen Corentin Moutet en Clement Tabur.
15 uur geledenSAN VALENTINO (ANP) - De Mexicaan Isaac Del Toro heeft in de zestiende etappe van de Giro d'Italia de roze leiderstrui nog net kunnen behouden. Na een zware bergrit hield de 21-jarige renner van UAE Team Emirates nog een voorsprong van 26 seconden over op de Brit Simon Yates en 31 seconden op de Ecuadoraan Richard Carapaz.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong is er net als vorig jaar in geslaagd om de tweede ronde op Roland Garros te bereiken. De 24-jarige Nederlander wist op baan 8 van het Parijse tennispark de Italiaan Francesco Passaro in vijf sets te verslaan: 3-6 6-7 (7) 6-4 7-6 (1) 6-1. De Jong speelt in de tweede ronde tegen de als derde geplaatste Duitser Alexander Zverev.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Suzan Lamens was na afloop van de nederlaag in Parijs in de eerste ronde tegen de Amerikaanse Ashlyn Krueger vooral teleurgesteld in zichzelf. Ze had last van "spanning" en "een beetje te zware benen" waardoor ze haar eigen spel niet kon laten zien. "Hoewel ik best goed getraind heb, liep het niet lekker. Dat heb je soms", stelde Lamens in het perscentrum van Roland Garros.
16 uur geleden