Franse sportminster neemt duik in 'schone' Seine
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Sport Amélie Oudéa-Castéra heeft een duik genomen in de Seine in een poging de laatste twijfel weg te nemen over de waterkwaliteit. Tijdens de Olympische Spelen moeten de triatleten en openwaterzwemmers in de rivier door Parijs zwemmen. De gemeten hoeveelheid bacteriën in de Seine is pas onlangs enkele dagen op rij binnen aanvaardbare grenzen gebleven.
De 46-jarige minister werd vergezeld door de paralympische triatlete Alexis Hanquinquant, de vlaggendraagster van de Franse ploeg voor de Paralympische Spelen die op 28 augustus beginnen. De Parijse regio heeft de afgelopen weken te maken gehad met een ongewoon hevige regenval en de Seine raakte vervuild doordat onbehandeld rioolwater in de rivier liep. De autoriteiten van Parijs stelden desondanks dat op "tien à elf dagen" van de afgelopen twaalf de vereiste waarden werden gehaald. De Olympische Spelen beginnen op 26 juli.
Oudéa-Castéra opende twee maanden geleden nog een zuiveringscentrale bij de rivier de Marne, die ten oosten van Parijs in de Seine stroomt. Die moet ervoor zorgen dat schoon water vanuit de Marne in de Seine komt. De Franse autoriteiten gaven al meer dan 1,4 miljard euro uit om de waterkwaliteit te verbeteren. Zwemmen in de Seine is al jaren verboden en de organisatie van de Spelen heeft inmiddels een alternatieve locatie achter de hand.
Oudéa-Castéra was al zwemmend in een kort filmpje van nieuwszender BFMTV te zien nabij Pont Alexandre III, een brug in het centrum van de stad. Ook de Parijse burgemeester Anne Hidalgo heeft beloofd voor de Spelen zich in de Seine te begeven.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.
52 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
18 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
20 uur geleden