Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse sportminster neemt duik in 'schone' Seine

Franse sportminster neemt duik in 'schone' Seine

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Sport Amélie Oudéa-Castéra heeft een duik genomen in de Seine in een poging de laatste twijfel weg te nemen over de waterkwaliteit. Tijdens de Olympische Spelen moeten de triatleten en openwaterzwemmers in de rivier door Parijs zwemmen. De gemeten hoeveelheid bacteriën in de Seine is pas onlangs enkele dagen op rij binnen aanvaardbare grenzen gebleven.

De 46-jarige minister werd vergezeld door de paralympische triatlete Alexis Hanquinquant, de vlaggendraagster van de Franse ploeg voor de Paralympische Spelen die op 28 augustus beginnen. De Parijse regio heeft de afgelopen weken te maken gehad met een ongewoon hevige regenval en de Seine raakte vervuild doordat onbehandeld rioolwater in de rivier liep. De autoriteiten van Parijs stelden desondanks dat op "tien à elf dagen" van de afgelopen twaalf de vereiste waarden werden gehaald. De Olympische Spelen beginnen op 26 juli.

Oudéa-Castéra opende twee maanden geleden nog een zuiveringscentrale bij de rivier de Marne, die ten oosten van Parijs in de Seine stroomt. Die moet ervoor zorgen dat schoon water vanuit de Marne in de Seine komt. De Franse autoriteiten gaven al meer dan 1,4 miljard euro uit om de waterkwaliteit te verbeteren. Zwemmen in de Seine is al jaren verboden en de organisatie van de Spelen heeft inmiddels een alternatieve locatie achter de hand.

Oudéa-Castéra was al zwemmend in een kort filmpje van nieuwszender BFMTV te zien nabij Pont Alexandre III, een brug in het centrum van de stad. Ook de Parijse burgemeester Anne Hidalgo heeft beloofd voor de Spelen zich in de Seine te begeven.

Meer uit Sport

Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

1 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

2 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

4 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

5 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

5 uur geleden
Verstappen rijdt vanaf komend seizoen met nummer 3 in Formule 1

MONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.

7 uur geleden
Schaatsster Wüst geëerd met Carrièreprijs op Sportgala

ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.

20 uur geleden