Franse sportminster neemt duik in 'schone' Seine
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Sport Amélie Oudéa-Castéra heeft een duik genomen in de Seine in een poging de laatste twijfel weg te nemen over de waterkwaliteit. Tijdens de Olympische Spelen moeten de triatleten en openwaterzwemmers in de rivier door Parijs zwemmen. De gemeten hoeveelheid bacteriën in de Seine is pas onlangs enkele dagen op rij binnen aanvaardbare grenzen gebleven.
De 46-jarige minister werd vergezeld door de paralympische triatlete Alexis Hanquinquant, de vlaggendraagster van de Franse ploeg voor de Paralympische Spelen die op 28 augustus beginnen. De Parijse regio heeft de afgelopen weken te maken gehad met een ongewoon hevige regenval en de Seine raakte vervuild doordat onbehandeld rioolwater in de rivier liep. De autoriteiten van Parijs stelden desondanks dat op "tien à elf dagen" van de afgelopen twaalf de vereiste waarden werden gehaald. De Olympische Spelen beginnen op 26 juli.
Oudéa-Castéra opende twee maanden geleden nog een zuiveringscentrale bij de rivier de Marne, die ten oosten van Parijs in de Seine stroomt. Die moet ervoor zorgen dat schoon water vanuit de Marne in de Seine komt. De Franse autoriteiten gaven al meer dan 1,4 miljard euro uit om de waterkwaliteit te verbeteren. Zwemmen in de Seine is al jaren verboden en de organisatie van de Spelen heeft inmiddels een alternatieve locatie achter de hand.
Oudéa-Castéra was al zwemmend in een kort filmpje van nieuwszender BFMTV te zien nabij Pont Alexandre III, een brug in het centrum van de stad. Ook de Parijse burgemeester Anne Hidalgo heeft beloofd voor de Spelen zich in de Seine te begeven.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
56 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
2 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
9 uur geleden