Franse spits Benzema weer geblesseerd en dreigt WK te missen
DOHA (ANP) - De Franse spits Karim Benzema is vlak voor het WK in Qatar weer geblesseerd geraakt. De winnaar van de Gouden Bal ontbreekt volgens L'Équipe vrijwel zeker dinsdag in de eerste groepswedstrijd tegen Australië. De Franse krant meldt dat Benzema mogelijk zelfs het hele WK aan zich voorbij moet laten gaan.
De topscorer van Real Madrid tobt al enkele weken met fysieke problemen. Benzema sloot zaterdag in Doha aan bij de besloten groepstraining van de Fransen. Volgens diverse media raakte de 34-jarige spits echter opnieuw geblesseerd. Zijn deelname aan het WK is "zeer onzeker", aldus L'Équipe.
De Franse bondscoach Didier Deschamps zag in de aanloop naar het WK al heel wat basisspelers afhaken vanwege blessures. Onder anderen Paul Pogba, N'Golo Kanté, Presnel Kimpembe en ook Christopher Nkunku vielen weg bij de titelverdediger.
Messi en Ronaldo wel op tijd fit
Twee andere grote sterren, Lionel Messi en Cristiano Ronaldo, lijken wel op tijd fit voor het WK. De 35-jarige Argentijn trainde zaterdag weliswaar opnieuw apart van de groep met een fysiotherapeut, maar alles wijst erop dat Messi dinsdag kan meedoen tegen Saudi-Arabië. Ronaldo was van de partij op de eerste groepstraining van Portugal in Qatar. De 37-jarige aanvaller van Manchester United had donderdag in Lissabon de oefeninterland tegen Nigeria (4-0) overgeslagen vanwege maagproblemen.
Ronaldo begint aan zijn vijfde en vermoedelijk laatste WK. Portugal start het toernooi donderdag tegen Ghana. Ronaldo raakte deze week in opspraak vanwege een interview waarin hij forse kritiek uitte op zijn club Manchester United en trainer Erik ten Hag.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
9 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
14 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
16 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
17 uur geleden