Franse sociaaldemocraten willen premier niet weg om begroting
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse centrumlinkse Socialistische Partij zal geen moties van wantrouwen steunen tegen premier François Bayrou die worden ingediend om de begrotingsplannen van zijn regering, melden bronnen binnen de partij. Tegelijkertijd besloot de partijleiding wel een aparte symbolische motie van wantrouwen in te dienen tegen Bayrou, om zijn opmerkingen over migranten.
Bayrou zei eerder dat hij twee belangrijke begrotingsvoorstellen buiten het parlement om wil regelen. In dat geval kan de Franse Tweede Kamer alleen nog de regering naar huis sturen om die plannen tegen te houden. De links-radicale La France insoumise (Ononderworpen Frankrijk) kondigde aan woensdag een motie van wantrouwen te willen indienen, maar hoeft daarbij dus niet te rekenen op steun van de Socialistische Partij.
Die partij wil wel een aparte motie van wantrouwen indienen tegen Bayrou omdat hij eerder zei dat migranten Frankrijk "overspoelden". Die motie krijgt naar verwachting geen steun van rechtse partijen en brengt de regering daarom niet ten val, is de gedachtegang bij de sociaaldemocraten.
Bayrou's voorganger Michel Barnier werd in december weggestuurd door het parlement toen hij zijn begrotingsplan zonder stemming had doorgedrukt.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Anneleen Van Bossuyt (N-VA, Asiel en Migratie) heeft de moed nog niet opgegeven dat België in Estland cellen kan huren voor het opsluiten van veroordeelde mensen zonder papieren. De huidige regering in Estland is niet van plan daar concrete afspraken over te maken, zei de Estse minister van Justitie Liisa Pakosta donderdag. Van Bossuyt richt haar hoop op een nieuwe regering. Begin volgend jaar zijn er verkiezingen in Estland.
34 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De nieuwe amnestiewet die de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez vrijdag voorstelde, zal niet gelden voor mensen die bepaalde misdrijven hebben gepleegd, blijkt uit de tekst van het wetsvoorstel waar persbureau AFP donderdag over schrijft. Het gaat onder andere om "ernstige schendingen van mensenrechten, oorlogsmisdaden, moord, corruptie en drugshandel". De aangekondigde wet zou gratie mogelijk maken voor honderden politieke gevangenen in het land.
37 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in Milaan aangekomen voor de Olympische Winterspelen. Hij is een van de eerste staatsgasten die in de Italiaanse stad arriveert.
47 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft ongeveer de helft van de gezichtsmaskers die waren ingekocht tijdens de coronacrisis verbrand. Er zijn zo'n 3 miljard maskers de oven in verdwenen, heeft het ministerie van Volksgezondheid gezegd op vragen van een onderzoekscommissie van het parlement.
54 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Polen wil niets meer te maken hebben met de parlementsvoorzitter in het land, nadat die kritiek had geuit op Donald Trump. De voorzitter had onder meer gezegd dat de Amerikaanse president de Nobelprijs voor de Vrede "niet verdient".
56 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn "zeker niet makkelijk", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De afgelopen twee dagen spraken delegaties uit beide landen met elkaar in Abu Dhabi en volgens Zelensky worden de gesprekken "in de nabije toekomst" hervat.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.
4 uur geleden