Franse sociaaldemocraten willen premier niet weg om begroting
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse centrumlinkse Socialistische Partij zal geen moties van wantrouwen steunen tegen premier François Bayrou die worden ingediend om de begrotingsplannen van zijn regering, melden bronnen binnen de partij. Tegelijkertijd besloot de partijleiding wel een aparte symbolische motie van wantrouwen in te dienen tegen Bayrou, om zijn opmerkingen over migranten.
Bayrou zei eerder dat hij twee belangrijke begrotingsvoorstellen buiten het parlement om wil regelen. In dat geval kan de Franse Tweede Kamer alleen nog de regering naar huis sturen om die plannen tegen te houden. De links-radicale La France insoumise (Ononderworpen Frankrijk) kondigde aan woensdag een motie van wantrouwen te willen indienen, maar hoeft daarbij dus niet te rekenen op steun van de Socialistische Partij.
Die partij wil wel een aparte motie van wantrouwen indienen tegen Bayrou omdat hij eerder zei dat migranten Frankrijk "overspoelden". Die motie krijgt naar verwachting geen steun van rechtse partijen en brengt de regering daarom niet ten val, is de gedachtegang bij de sociaaldemocraten.
Bayrou's voorganger Michel Barnier werd in december weggestuurd door het parlement toen hij zijn begrotingsplan zonder stemming had doorgedrukt.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Afgelopen jaar hebben minstens 309.000 mensen in de Bondsrepubliek de Duitse nationaliteit verkregen. Volgens tellingen van de krant Die Welt is het weer een record. Tot nu toe was het recordjaar 2024, toen waren er 17.000 minder. Die Welt kon de benodigde gegevens van twee van de zestien deelstaten (Saksen-Anhalt en Mecklenburg-Vorpommern) niet vinden, dus het cijfer is voorlopig.
31 minuten geledenCHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.
3 uur geledenCHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.
8 uur geledenSTARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
16 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
16 uur geleden