Franse sociaaldemocraten willen premier niet weg om begroting
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse centrumlinkse Socialistische Partij zal geen moties van wantrouwen steunen tegen premier François Bayrou die worden ingediend om de begrotingsplannen van zijn regering, melden bronnen binnen de partij. Tegelijkertijd besloot de partijleiding wel een aparte symbolische motie van wantrouwen in te dienen tegen Bayrou, om zijn opmerkingen over migranten.
Bayrou zei eerder dat hij twee belangrijke begrotingsvoorstellen buiten het parlement om wil regelen. In dat geval kan de Franse Tweede Kamer alleen nog de regering naar huis sturen om die plannen tegen te houden. De links-radicale La France insoumise (Ononderworpen Frankrijk) kondigde aan woensdag een motie van wantrouwen te willen indienen, maar hoeft daarbij dus niet te rekenen op steun van de Socialistische Partij.
Die partij wil wel een aparte motie van wantrouwen indienen tegen Bayrou omdat hij eerder zei dat migranten Frankrijk "overspoelden". Die motie krijgt naar verwachting geen steun van rechtse partijen en brengt de regering daarom niet ten val, is de gedachtegang bij de sociaaldemocraten.
Bayrou's voorganger Michel Barnier werd in december weggestuurd door het parlement toen hij zijn begrotingsplan zonder stemming had doorgedrukt.
Meer uit Buitenland
CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
28 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.
3 uur geleden