Franse sociaaldemocraten willen premier niet weg om begroting
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse centrumlinkse Socialistische Partij zal geen moties van wantrouwen steunen tegen premier François Bayrou die worden ingediend om de begrotingsplannen van zijn regering, melden bronnen binnen de partij. Tegelijkertijd besloot de partijleiding wel een aparte symbolische motie van wantrouwen in te dienen tegen Bayrou, om zijn opmerkingen over migranten.
Bayrou zei eerder dat hij twee belangrijke begrotingsvoorstellen buiten het parlement om wil regelen. In dat geval kan de Franse Tweede Kamer alleen nog de regering naar huis sturen om die plannen tegen te houden. De links-radicale La France insoumise (Ononderworpen Frankrijk) kondigde aan woensdag een motie van wantrouwen te willen indienen, maar hoeft daarbij dus niet te rekenen op steun van de Socialistische Partij.
Die partij wil wel een aparte motie van wantrouwen indienen tegen Bayrou omdat hij eerder zei dat migranten Frankrijk "overspoelden". Die motie krijgt naar verwachting geen steun van rechtse partijen en brengt de regering daarom niet ten val, is de gedachtegang bij de sociaaldemocraten.
Bayrou's voorganger Michel Barnier werd in december weggestuurd door het parlement toen hij zijn begrotingsplan zonder stemming had doorgedrukt.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/RTR) - Afgelopen week zijn zes doden aangetroffen in bergen ten noorden van de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Het onderzoek heeft nog niet duidelijk kunnen maken wat er precies gebeurd is en rond de macabere vondsten doen inmiddels veel verhalen de ronde.
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran waarschuwt voor "destructieve" invloed op de onderhandelingen met de Verenigde Staten over het Iraanse nucleaire programma, meldt woordvoerder Esmaeil Baqaei. De VS moeten "onafhankelijk van buitenlandse druk" handelen, is de boodschap. "Met name van Israëlische druk, die de belangen van de regio en zelfs van de VS negeert."
34 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Er is nog geen datum gekozen voor de volgende ronde van het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne. Dat meldde het Kremlin, dat daarbij aangaf dat nieuwe onderhandelingen waarschijnlijk spoedig plaatsvinden.
43 minuten geledenJAKARTA (ANP) - Indonesië bereidt zich voor op de inzet van duizenden militairen in Gaza ter ondersteuning van het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat volgens de Indonesische legerchef Maruli Simanjuntak waarschijnlijk om tussen de 5000 en 8000 militairen. "Maar er wordt nog steeds onderhandeld, het is nog niet zeker." The Financial Times meldt dat dit het eerste land is dat publiekelijk soldaten toezegt voor de missie.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse dreigementen over de handel en de intimidatie vanuit Washington zijn niet voorbij, volgens de Franse president Emmanuel Macron. Hij waarschuwt in interviews in Europese kranten dat Europa lang uitgestelde economische hervormingen moet doorvoeren en de kracht van de EU wereldwijd moet verstevigen. "Het Groenlandmoment" is volgens Macron een wake-upcall geweest om tot actie over te gaan.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder in Hongkong heeft de veroordeling verdedigd van mediamagnaat Jimmy Lai. Leider John Lee noemde het bewijs tegen Lai volgens de krant South China Morning Post overweldigend. "En hij verdient zeker zijn straf na al het kwaad dat hij heeft aangericht." Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verweet Lai achter anti-Chinese activiteiten te zitten.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De officiële verkiezingsresultaten in Japan laten dinsdag zien dat de partij van de Japanse premier Sanae Takaichi inderdaad een tweederdemeerderheid in het parlement heeft weten te bemachtigen. De conservatieve Liberaal-Democratische Partij (LDP) won 315 van de 465 zetels tijdens de parlementsverkiezingen afgelopen weekend.
5 uur geleden