Franse smaadzaak tegen Roman Polanski begint in 2024
PARIJS (ANP) - De Frans-Poolse regisseur Roman Polanski staat in 2024 terecht wegens smaad. De rechtbank van Parijs heeft dinsdag volgens Franse media bekendgemaakt dat de zaak tegen de filmmaker op 5 maart van dat jaar begint.
De 89-jarige Polanski wordt beschuldigd van smaad naar aanleiding van uitspraken in een interview met een Frans tijdschrift in 2019. Daarin reageerde de filmmaker op de beschuldigingen van de Britse actrice Charlotte Lewis, die zegt in de jaren 80 op 16-jarige leeftijd door hem te zijn misbruikt. In het interview noemde Polanski haar onder meer een "leugenaar".
Ook refereerde hij aan een interview dat Lewis zelf in 1991 gaf waarin ze zei dat ze de "minnares" van de regisseur wilde zijn. In 2010 zei de actrice echter al dat veel van haar citaten uit dat gesprek niet juist waren. Lewis klaagde Polanski na het verschijnen van zijn interview aan voor smaad.
De regisseur van films als Chinatown en Rosemary's Baby werd in 1977 in de Verenigde Staten veroordeeld voor seks met een 13-jarig meisje. Sindsdien woont hij in Europa, omdat hij in Amerika direct zou worden opgepakt. Intussen hebben meerdere andere vrouwen Polanski beschuldigd van seksueel wangedrag.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.
40 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.
53 minuten geledenAMMAN (ANP/AFP) - De Jordaanse strijdkrachten zeggen sinds zaterdagochtend dertien ballistische raketten te hebben neergehaald. Er zou sprake zijn van materiële schade door aanvallen, maar niet van slachtoffers.
58 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De VN-Veiligheidsraad wordt bijeengeroepen voor een spoedoverleg na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran. De bijeenkomst staat gepland voor 22.00 uur Nederlandse tijd.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah heeft solidariteit uitgesproken met bondgenoot Iran. De Libanese groep waarschuwt in een verklaring dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen "ernstige gevolgen" zullen hebben voor iedereen in de regio als niet wordt ingegrepen. Hezbollah stelt echter niet of het zich gaat mengen in de strijd.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Getuigen hebben een explosie gehoord bij de Palmeilanden in Dubai, een bekende locatie in de stad. Daar zou rook zijn opgestegen bij een hotel.
2 uur geleden