Franse seriemoordenaar Michel Fourniret (79) overleden
PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Het "monster van de Ardennen", de Franse seriemoordenaar Michel Fourniret, is volgens de openbaar aanklager van Parijs maandag op 79-jarige leeftijd overleden. Fourniret zat op moment van overlijden twee levenslange celstraffen uit wegens de moord op acht mensen.
Fourniret zat in de Fresnes-gevangenis in Parijs, maar werd op 28 april opgenomen in een ziekenhuis in die stad. Hij verkeerde in kritieke toestand en had last van ademhalingsproblemen. De openbaar aanklager laat weten dat de dood van de veroordeelde moordenaar wordt onderzocht.
De man werd in 2008 veroordeeld voor de ontvoering, verkrachting en moord op zeven jonge vrouwen en meisjes in Frankrijk en België, tussen 1987 en 2001. Zijn ex-vrouw kreeg levenslang voor medeplichtigheid. Na de veroordeling bleek Fourniret schuldig aan nog vijf moorden en verdwijningen. In 2018 kreeg hij nog een levenslange gevangenisstraf opgelegd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.
1 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
6 uur geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet weer de belangrijkste prioriteit worden, zei de Poolse premier Donald Tusk. "Dit is een cruciale kwestie voor de veiligheid van Europa", zei Tusk bij aankomst in Brussel voor de ingelaste EU-top met regeringsleiders. "Het mag niet zo zijn dat Oekraïne, door zowel noodzakelijke als onnodige afleidingen en emoties, naar de achtergrond is verdwenen."
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Ruim 134.000 mensen zijn ontheemd in het noordoosten van Syrië na gevechten en een bestand tussen het regeringsleger en Koerdische strijders. In drie dagen is het aantal ontheemden in de provincie Hasakeh gestegen tot zeker 134.803 personen, vergeleken met 5725 geregistreerde gevallen zondag, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie van de Verenigde Naties.
6 uur geleden