Franse senator onderzocht voor mogelijk drogeren lagerhuislid
PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse senator heeft zich in een verhoor twee uur lang moeten verantwoorden voor de beschuldiging dat hij een parlementariër heeft gedrogeerd. Joël Guerriau zou drugs in de champagne van het lagerhuislid Sandrine Josso hebben gegooid toen ze bij hem thuis op bezoek was.
Senator Guerriau werd donderdag aangehouden. Justitie verdenkt hem ervan dat hij Josso gedrogeerd heeft, mogelijk om haar "te verkrachten of aan te randen", meldden de aanklagers. Er is vermoedelijk ecstasy in het bloed van Josso gevonden, meldde de aanklager van Parijs op de Franse nieuwszender RTL. In de woning van Guerriau zou ook ecstasy zijn aangetroffen.
Josso heeft via haar advocaat laten weten dat ze zich slecht voelde, nadat ze het glas champagne had gedronken. Ze zou hebben gezien hoe de senator "een klein plastic zakje met daarin iets wits uit de la van zijn keuken" haalde, zei de advocaat. "Ze heeft een enorme fysieke en intellectuele krachtsinspanning moeten leveren om haar angst te overwinnen en zichzelf op het laatste moment uit deze hinderlaag te bevrijden." Josso zit met een "gevoel van verraad en totaal onbegrip", omdat ze al tien jaar vrienden was met de senator.
Guerriau ontkent via zijn advocaat. Die stelt dat de waarheid "heel ver verwijderd is van de onbetamelijke interpretatie die afgeleid kan worden uit lezing van de eerste berichten in de pers". Horizons, de partij van Guerriau, vindt dat de senator "natuurlijk niet kan aanblijven als ook maar de kleinste twijfel bestaat", zei partijprominent Christophe Béchu.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.
23 minuten geledenNICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.
23 minuten geledenRIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt opnieuw een reeks raketten uit Iran te hebben waargenomen en stelt dat de luchtverdediging bezig is om die te onderscheppen. De strijd tussen die landen is geëscaleerd na een Israëlische aanval op Beiroet zondag.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben een verbod aangekondigd voor Israëlische schepen op de Rode Zee. Ook heeft de beweging bevestigd Israël te hebben aangevallen, als reactie op de Israëlische aanvallen op Iran.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is aangekomen in Noord-Korea voor een tweedaags bezoek. Het is zijn eerste buitenlandse reis van het jaar en de eerste naar het geïsoleerde buurland sinds 2019.
2 uur geleden