Franse senator onderzocht voor mogelijk drogeren lagerhuislid
PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse senator heeft zich in een verhoor twee uur lang moeten verantwoorden voor de beschuldiging dat hij een parlementariër heeft gedrogeerd. Joël Guerriau zou drugs in de champagne van het lagerhuislid Sandrine Josso hebben gegooid toen ze bij hem thuis op bezoek was.
Senator Guerriau werd donderdag aangehouden. Justitie verdenkt hem ervan dat hij Josso gedrogeerd heeft, mogelijk om haar "te verkrachten of aan te randen", meldden de aanklagers. Er is vermoedelijk ecstasy in het bloed van Josso gevonden, meldde de aanklager van Parijs op de Franse nieuwszender RTL. In de woning van Guerriau zou ook ecstasy zijn aangetroffen.
Josso heeft via haar advocaat laten weten dat ze zich slecht voelde, nadat ze het glas champagne had gedronken. Ze zou hebben gezien hoe de senator "een klein plastic zakje met daarin iets wits uit de la van zijn keuken" haalde, zei de advocaat. "Ze heeft een enorme fysieke en intellectuele krachtsinspanning moeten leveren om haar angst te overwinnen en zichzelf op het laatste moment uit deze hinderlaag te bevrijden." Josso zit met een "gevoel van verraad en totaal onbegrip", omdat ze al tien jaar vrienden was met de senator.
Guerriau ontkent via zijn advocaat. Die stelt dat de waarheid "heel ver verwijderd is van de onbetamelijke interpretatie die afgeleid kan worden uit lezing van de eerste berichten in de pers". Horizons, de partij van Guerriau, vindt dat de senator "natuurlijk niet kan aanblijven als ook maar de kleinste twijfel bestaat", zei partijprominent Christophe Béchu.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
12 uur geleden