Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse senator onderzocht voor mogelijk drogeren lagerhuislid

Franse senator onderzocht voor mogelijk drogeren lagerhuislid

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse senator heeft zich in een verhoor twee uur lang moeten verantwoorden voor de beschuldiging dat hij een parlementariër heeft gedrogeerd. Joël Guerriau zou drugs in de champagne van het lagerhuislid Sandrine Josso hebben gegooid toen ze bij hem thuis op bezoek was.

Senator Guerriau werd donderdag aangehouden. Justitie verdenkt hem ervan dat hij Josso gedrogeerd heeft, mogelijk om haar "te verkrachten of aan te randen", meldden de aanklagers. Er is vermoedelijk ecstasy in het bloed van Josso gevonden, meldde de aanklager van Parijs op de Franse nieuwszender RTL. In de woning van Guerriau zou ook ecstasy zijn aangetroffen.

Josso heeft via haar advocaat laten weten dat ze zich slecht voelde, nadat ze het glas champagne had gedronken. Ze zou hebben gezien hoe de senator "een klein plastic zakje met daarin iets wits uit de la van zijn keuken" haalde, zei de advocaat. "Ze heeft een enorme fysieke en intellectuele krachtsinspanning moeten leveren om haar angst te overwinnen en zichzelf op het laatste moment uit deze hinderlaag te bevrijden." Josso zit met een "gevoel van verraad en totaal onbegrip", omdat ze al tien jaar vrienden was met de senator.

Guerriau ontkent via zijn advocaat. Die stelt dat de waarheid "heel ver verwijderd is van de onbetamelijke interpretatie die afgeleid kan worden uit lezing van de eerste berichten in de pers". Horizons, de partij van Guerriau, vindt dat de senator "natuurlijk niet kan aanblijven als ook maar de kleinste twijfel bestaat", zei partijprominent Christophe Béchu.

Meer uit Buitenland

Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

45 minuten geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

1 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

2 uur geleden
Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

3 uur geleden
VN-mensenrechtenchef ziet onderdrukking in Oeganda toenemen

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.

3 uur geleden
Duitsland 'dicht gat in luchtafweer' met nieuw Israëlisch systeem

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.

3 uur geleden
Meer dan 1500 doden na noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.

5 uur geleden