Franse senator onderzocht voor mogelijk drogeren lagerhuislid
PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse senator heeft zich in een verhoor twee uur lang moeten verantwoorden voor de beschuldiging dat hij een parlementariër heeft gedrogeerd. Joël Guerriau zou drugs in de champagne van het lagerhuislid Sandrine Josso hebben gegooid toen ze bij hem thuis op bezoek was.
Senator Guerriau werd donderdag aangehouden. Justitie verdenkt hem ervan dat hij Josso gedrogeerd heeft, mogelijk om haar "te verkrachten of aan te randen", meldden de aanklagers. Er is vermoedelijk ecstasy in het bloed van Josso gevonden, meldde de aanklager van Parijs op de Franse nieuwszender RTL. In de woning van Guerriau zou ook ecstasy zijn aangetroffen.
Josso heeft via haar advocaat laten weten dat ze zich slecht voelde, nadat ze het glas champagne had gedronken. Ze zou hebben gezien hoe de senator "een klein plastic zakje met daarin iets wits uit de la van zijn keuken" haalde, zei de advocaat. "Ze heeft een enorme fysieke en intellectuele krachtsinspanning moeten leveren om haar angst te overwinnen en zichzelf op het laatste moment uit deze hinderlaag te bevrijden." Josso zit met een "gevoel van verraad en totaal onbegrip", omdat ze al tien jaar vrienden was met de senator.
Guerriau ontkent via zijn advocaat. Die stelt dat de waarheid "heel ver verwijderd is van de onbetamelijke interpretatie die afgeleid kan worden uit lezing van de eerste berichten in de pers". Horizons, de partij van Guerriau, vindt dat de senator "natuurlijk niet kan aanblijven als ook maar de kleinste twijfel bestaat", zei partijprominent Christophe Béchu.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
2 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
6 uur geleden