Franse senator onderzocht voor mogelijk drogeren lagerhuislid
PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse senator heeft zich in een verhoor twee uur lang moeten verantwoorden voor de beschuldiging dat hij een parlementariër heeft gedrogeerd. Joël Guerriau zou drugs in de champagne van het lagerhuislid Sandrine Josso hebben gegooid toen ze bij hem thuis op bezoek was.
Senator Guerriau werd donderdag aangehouden. Justitie verdenkt hem ervan dat hij Josso gedrogeerd heeft, mogelijk om haar "te verkrachten of aan te randen", meldden de aanklagers. Er is vermoedelijk ecstasy in het bloed van Josso gevonden, meldde de aanklager van Parijs op de Franse nieuwszender RTL. In de woning van Guerriau zou ook ecstasy zijn aangetroffen.
Josso heeft via haar advocaat laten weten dat ze zich slecht voelde, nadat ze het glas champagne had gedronken. Ze zou hebben gezien hoe de senator "een klein plastic zakje met daarin iets wits uit de la van zijn keuken" haalde, zei de advocaat. "Ze heeft een enorme fysieke en intellectuele krachtsinspanning moeten leveren om haar angst te overwinnen en zichzelf op het laatste moment uit deze hinderlaag te bevrijden." Josso zit met een "gevoel van verraad en totaal onbegrip", omdat ze al tien jaar vrienden was met de senator.
Guerriau ontkent via zijn advocaat. Die stelt dat de waarheid "heel ver verwijderd is van de onbetamelijke interpretatie die afgeleid kan worden uit lezing van de eerste berichten in de pers". Horizons, de partij van Guerriau, vindt dat de senator "natuurlijk niet kan aanblijven als ook maar de kleinste twijfel bestaat", zei partijprominent Christophe Béchu.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
6 uur geleden