Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse Senaat stemt in met verhoging pensioenleeftijd

Franse Senaat stemt in met verhoging pensioenleeftijd

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Senaat heeft in de nacht van woensdag op donderdag ingestemd met het verhogen van de pensioenleeftijd van 62 naar 64 jaar. Het voorstel kreeg 201 stemmen voor en 115 stemmen tegen.

De pensioenleeftijd is het heetste hangijzer in de onrust over de hervormingen van het Franse pensioenbestel. Volgens de regering is dat onbetaalbaar geworden mede omdat er relatief veel meer gepensioneerden zijn. Fransen zijn op meerdere momenten in de afgelopen maanden massaal de straat opgegaan om hun onvrede over de plannen kenbaar te maken. Ook waren er grote stakingen in onder meer het onderwijs en het openbaar vervoer.

Donderdag wordt er in de Senaat verder gepraat over de overige voorgestelde hervormingen van het pensioenbestel. Een ander fel bekritiseerd plan is dat Fransen pas na 43 werkjaren een volledig pensioen zullen krijgen. Uiterlijk zondagavond moet er in de Senaat gestemd worden over het gehele pakket aan wijzigingen.

Meer uit Buitenland

Dodental kabeltramongeluk Lissabon opgelopen

LISSABON (ANP) - Het dodental van het ongeluk met de kabeltram in Lissabon is gestegen naar zeventien. Twee gewonden zijn in de nacht van woensdag op donderdag overleden in het ziekenhuis, meldt de burgerbescherming volgens nieuwssite Journal de Notícias. Er zijn 21 gewonden, afkomstig uit zeker tien landen. Vooralsnog zijn geen Nederlandse slachtoffers bekend.

2 uur geleden
Media: Duitse vader dood door tramongeluk Lissabon, gezin gewond

LISSABON (ANP) - Het tramongeluk in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft aan een Duitse man het leven gekost, meldt de Portugese nieuwssite Observador. Andere Portugese media meldden al dat zijn zoontje van 3 lichte verwondingen opliep. De moeder raakte volgens Expresso ernstig gewond en is geopereerd. Langzaam wordt meer duidelijk over de slachtoffers.

3 uur geleden
23 gewonden geteld in Lissabon na tramongeval

LISSABON (ANP) - Bij het tramongeval in de Portugese hoofdstad zijn 23 mensen gewond geraakt, van wie vijf ernstig. Onder hen is ook een driejarig kind, melden Portugese media op gezag van de politie. Volgens de autoriteiten is dit de definitieve balans van het aantal gewonden na de ontsporing, waarbij zeker vijftien doden vielen.

5 uur geleden
Texas laat aanklagen van verstrekkers van abortuspillen toe

AUSTIN (ANP) - Het parlement van Texas heeft een wet aangenomen die burgers toestaat artsen, distributeurs en farmaceuten aan te klagen die abortuspillen voorschrijven of naar de staat sturen, melden Amerikaanse media. Succesvolle aanklagers krijgen minimaal 100.000 dollar (ruim 85.000 euro) schadevergoeding.

7 uur geleden
Dodental van ontspoorde kabeltram in Lissabon loopt op

LISSABON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de ontspoorde kabeltram in Lissabon is opgelopen tot vijftien, melden de hulpdiensten. Er zijn zo'n achttien gewonden. Volgens CNN Portugal zijn vijf van hen er ernstig aan toe. De regering heeft voor donderdag een dag van nationale rouw afgekondigd.

15 uur geleden
Doden en gewonden door ontsporen iconische kabeltram in Lissabon

LISSABON (ANP/RTR) - In de Portugese hoofdstad Lissabon is een iconische kabeltram ontspoord. Daarbij zijn volgens CNN Portugal zeker drie doden gevallen en twintig mensen gewond geraakt.

16 uur geleden
Zelensky en Europese leiders bellen Trump donderdag na meeting

PARIJS (ANP) - De Europese leiders die donderdag met elkaar gaan praten over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zullen na afloop van dat gesprek bellen met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het kantoor van de Franse president Emmanuel Macron. De leden van de zogeheten coalitie van bereidwillige landen komen in Parijs samen om onder anderen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te overleggen.

17 uur geleden