Franse Senaat stemt in met verhoging pensioenleeftijd
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Senaat heeft in de nacht van woensdag op donderdag ingestemd met het verhogen van de pensioenleeftijd van 62 naar 64 jaar. Het voorstel kreeg 201 stemmen voor en 115 stemmen tegen.
De pensioenleeftijd is het heetste hangijzer in de onrust over de hervormingen van het Franse pensioenbestel. Volgens de regering is dat onbetaalbaar geworden mede omdat er relatief veel meer gepensioneerden zijn. Fransen zijn op meerdere momenten in de afgelopen maanden massaal de straat opgegaan om hun onvrede over de plannen kenbaar te maken. Ook waren er grote stakingen in onder meer het onderwijs en het openbaar vervoer.
Donderdag wordt er in de Senaat verder gepraat over de overige voorgestelde hervormingen van het pensioenbestel. Een ander fel bekritiseerd plan is dat Fransen pas na 43 werkjaren een volledig pensioen zullen krijgen. Uiterlijk zondagavond moet er in de Senaat gestemd worden over het gehele pakket aan wijzigingen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
4 uur geleden