Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse senaat stemt in met pensioenhervorming van regering-Macron

Franse senaat stemt in met pensioenhervorming van regering-Macron

PARIJS (ANP) - De Franse senaat heeft zoals verwacht ingestemd met het pakket pensioenhervormingen dat de regering van president Emmanuel Macron en premier Élisabeth Borne wil invoeren ondanks aanhoudende en felle protesten in heel het land. Een meerderheid van centrumrechtse en rechtse senatoren heeft de plannen goedgekeurd. Ze hadden eerder al ingestemd met het meest omstreden onderdeel, de verhoging van de pensioengerechtigde leeftijd van 62 naar 64 jaar.

De Franse Tweede Kamer, de Nationale Vergadering, stemt later op donderdag over het wetsvoorstel voor pensioenhervorming. In de Kamer lijkt het nog steeds onzeker of de regering, die er geen meerderheid meer heeft, de plannen goedgekeurd krijgt. De regering heeft dankzij een grondwetsartikel ook de mogelijkheid de wetgeving zonder stemming door te drukken. Maar dat zou op nog meer weerstand stuiten volgens Franse media en kan mogelijk leiden tot een vertrouwensstemming. In de Nationale Vergadering heeft de regering de steun nodig van de centrumrechtse Les Républicains, maar die partij is verdeeld en veel afgevaardigden hebben grote moeite met veel van de plannen.

In heel Frankrijk zijn er betogingen en stakingen tegen de pensioenhervorming. Sinds 19 januari zijn er acht nationale protestdagen geweest, woensdag was de achtste. De opkomst was woensdag volgens de autoriteiten veel lager dan bij eerdere protestdagen. Er zouden in heel het land 480.000 mensen hebben betoogd van wie 37.000 in de hoofdstad. De vakbonden geven veel hogere aantallen actievoerders op. De links-radicale bond CGT spreekt van 1,7 miljoen demonstranten van wie 450.000 in Parijs.

Meer uit Buitenland

Grondtroepen Israël nu ook ten noorden van 'gele lijn' Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.

50 minuten geleden
Internettoegang in Iran weer gedeeltelijk hersteld

TEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.

1 uur geleden
Iran: VS hebben staakt-het-vuren met voeten getreden

TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.

2 uur geleden
Belgische politici betuigen medeleven na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.

3 uur geleden
Doden door aanrijding met trein Buggenhout tussen 12 en 49 jaar

BUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.

4 uur geleden
Von der Leyen: Europa rouwt mee met België na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.

4 uur geleden
Doden in Libanon na intensivering Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.

4 uur geleden