
Franse regering wil harde straffen voor homofobe spreekkoren PSG
PARIJS (ANP) - De Franse regering heeft harde straffen aangekondigd voor de voetbalfans die zondag het duel tussen Paris Saint-Germain en Olympique Marseille ontsierden met homofobe zangkoren. Het gezang was niet expliciet gericht tegen een bepaalde speler, maar duurde volgens een aanwezige verslaggever van het Franse persbureau AFP bijna een kwartier.
"Het is onmogelijk om doof te zijn voor zulke hatelijke en homofobe gezangen op onze tribunes", zei minister Amélie Oudéa-Castéra van Sport op X (voorheen Twitter). "Ik zal ervoor zorgen dat er een ferme reactie komt, want we moeten dit soort gezang dringend uit onze stadions verbannen."
Oudéa-Castéra zei verder dat ze PSG had opgedragen de scanderende fans op te sporen en een stadionverbod op te leggen. Tijdens de wedstrijd, die de Parijzenaars wonnen met 4-0, waren teksten te horen als 'bij Marseille zijn het flikkers' en 'we hangen ze op aan hun ballen, maar die hebben ze helaas niet'.
Ook Olivier Klein, de topambtenaar van de Franse regering die belast is met de strijd tegen racisme en antisemitisme en haat tegen de lhbtiq+'ers, zei dat hij "geschokt" was door wat hij "onverdraaglijke homofobe gezangen", noemde. Hij wil de Franse voetbalbond en PSG uitnodigen om ervoor te zorgen dat er sancties komen.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft een accountant gevonden. De club meldt dat het dicht bij een akkoord is met CROP. Die moet als accountant de jaarrekeningen van Vitesse controleren en goedkeuren. Een geldige accountantsverklaring is nodig om betaald voetbal te kunnen blijven spelen. De nummer laatst van de Keuken Kampioen Divisie zit echter nog niet op een lijn met de licentiecommissie.
10 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Wouter Goes mist alleen de thuiswedstrijd van AZ van zondag tegen FC Groningen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de verdediger voor twee duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
44 minuten geledenMADRID (ANP) - Xabi Alonso gaat volgend seizoen aan de slag als hoofdtrainer van Real Madrid. Volgens Marca tekent de coach van Bayer Leverkusen nog deze maand een contract voor drie seizoenen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Davy van den Berg keert terug bij FC Utrecht. De middenvelder verlaat PEC Zwolle transfervrij aan het einde van dit seizoen en tekent een driejarig contract bij de club waarvoor hij van 2019 tot en met 2022 ook in actie kwam.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse neemt afscheid van hoofdtrainer John van den Brom. De nieuwe eigenaren van de club gaan op zoek naar een coach die een jeugdige selectie moet aansturen.
1 uur geledenBODØ (ANP) - Micky van de Ven is blij dat Tottenham Hotspur een vooralsnog teleurstellend seizoen toch met een hoofdprijs kan afsluiten. "Het was een zwaar jaar maar we zijn maar één zege verwijderd van succes", zei de Nederlandse verdediger na de uitzege op Bodø/Glimt in de halve finale van de Europa League (0-2).
3 uur geledenBILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
13 uur geleden