Franse regering waarschuwt restaurants niet open te gaan
PARIJS (ANP/AFP) - Restaurants in Frankrijk verliezen hun coronasteun als ze stiekem of openlijk de coronasluitingen omzeilen of negeren. Daarvoor waarschuwde minister van Financiën Bruno Le Maire maandag in een reactie op de oproep van chefs om uit protest tegen de coronamaatregelen te gaan koken en maaltijden te serveren. Chef-kok Stéphane Turillon uit het oosten van het land heeft de sector opgeroepen uit protest de deuren te openen en 'verzetsmaaltijden' te bereiden.
Eind afgelopen week ontdekte de politie van Parijs 24 restaurants die stiekem open bleken. Volgens de krant Le Parisien bleek een van die restaurants discreet geopend voor magistraten van een beroepshof in het centrum van de stad, tegenover het hoofdkwartier van de politie. In Nice werd afgelopen week een restaurateur aangehouden die circa honderd klanten voor de lunch had gehad.
De Franse regering biedt ondernemingen die gedwongen zijn te sluiten vanwege de lockdown geld om een deel van de verliezen goed te maken. Volgens Le Maire kost dat een half miljard euro per maand. Naar de mening van veel ondernemers, vooral in de zwaar getroffen horeca zijn de uitkeringen onvoldoende om de huren en andere kosten te blijven betalen zonder aan het werk te kunnen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in Parijs een enorme openluchtmis gehouden op het Place de la Concorde. Volgens het Vaticaan waren er zo'n 700.000 mensen op de dienst afgekomen.
2 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft de lichamen van zes personen gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Het gaat om vier Amerikaanse toeristen en een ouder echtpaar die zich in het woongebouw bevonden toen het vrijdagochtend instortte.
3 uur geleden