Franse regering voorziet ineenstorting economie Rusland
PARIJS (ANP/AFP) - De strenge economische sancties tegen Rusland naar aanleiding van de aanval op Oekraïne veroorzaken volgens de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire de ineenstorting van de Russische economie.
Le Maire zei ook dat er in Frankrijk een speciale onderzoekseenheid komt "om elke Russische oligarch in Frankrijk te identificeren". Dan kunnen hun tegoeden en bezittingen worden bevroren en in beslag genomen worden, aldus de bewindsman. "Zo zullen we het hart van de Russische macht treffen."
De regering van de Russische president Vladimir Poetin stoelt voor een belangrijke deel op de middelen en macht van steenrijke ondernemers en hun grote bedrijven. Zij worden oligarchen genoemd. Velen hebben vermogens uit Rusland naar het Westen gesluisd.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een olietanker op de Caribische Zee in beslag genomen omdat die banden zou hebben met Venezuela, melden Amerikaanse functionarissen. Dat gebeurt vlak voor een ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado.
1 uur geledenRIYAD/ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Golfstaten Oman, Qatar en Saudi-Arabië hebben de Amerikaanse president Donald Trump ervan overtuigd geen militaire acties tegen Iran te ondernemen. Dit heeft een hooggeplaatste Saudische functionaris gezegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een honderden jaren oude wet tegen opstanden te gebruiken in Minnesota. In die staat ontstond grote onrust nadat een agent van vreemdelingenpolitie ICE een vrouw had doodgeschoten in de stad Minneapolis.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een medewerker van hulporganisatie Rode Halve Maan is gedood in Iran, meldt koepelorganisatie IFRC, waar ook het Rode Kruis onder valt. Dat gebeurde toen hij op 10 januari aan het werk was in de noordelijke provincie Gilan, net als vijf collega's die gewond raakten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Een Turks verkeersvliegtuig van Istanbul op weg naar Spanje is na een bommelding in Barcelona geland, apart gezet en doorzocht. Het alarm bleek vals maar ontketende een grote actie van Spaanse veiligheidsdiensten en van de luchtmacht van Spanje en het buurland Frankrijk.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Kemi Badenoch, de partijleider van de Britse Conservatieven, heeft de prominente politicus Robert Jenrick uit haar partij gezet. Volgens Badenoch was Jenrick van plan om over te stappen naar de radicaal-rechtse partij Reform, een rivaal van de Conservatieven.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.
3 uur geleden