Franse regering voorziet ineenstorting economie Rusland
PARIJS (ANP/AFP) - De strenge economische sancties tegen Rusland naar aanleiding van de aanval op Oekraïne veroorzaken volgens de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire de ineenstorting van de Russische economie.
Le Maire zei ook dat er in Frankrijk een speciale onderzoekseenheid komt "om elke Russische oligarch in Frankrijk te identificeren". Dan kunnen hun tegoeden en bezittingen worden bevroren en in beslag genomen worden, aldus de bewindsman. "Zo zullen we het hart van de Russische macht treffen."
De regering van de Russische president Vladimir Poetin stoelt voor een belangrijke deel op de middelen en macht van steenrijke ondernemers en hun grote bedrijven. Zij worden oligarchen genoemd. Velen hebben vermogens uit Rusland naar het Westen gesluisd.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
1 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
11 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
16 uur geleden