Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse regering verbiedt extreemrechtse beweging

Franse regering verbiedt extreemrechtse beweging

PARIJS (ANP) - De Franse regering heeft de extreemrechtse beweging Génération identitaire (Identiteitsgeneratie) verboden. Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin liet weten dat de beweging is ontbonden omdat ze aanzet tot "discriminatie, haat en geweld". Dat geweld richt zich volgens de bewindsman tegen personen vanwege hun ras of geloof .

Bovendien heeft de Génération identitaire zich in militaire stijl georganiseerd en dat maakt het tot een illegale particuliere militie. Darmanin is met de ontbinding van de club begonnen nadat een dertigtal leden aan de grens in de Pyreneeën in januari actie hadden gevoerd tegen "het gevaar van de illegale immigratie" en onder de slogan 'Verdedig Europa' illegalen probeerden tegen te houden.

Het was niet de eerste keer dat de beweging zich aan de grens manifesteerde tegen illegale migratie. Het heeft tot verscheidene klachten en rechtszaken geleid tegen de 'Génération' onder meer door actiegroepen die zich inzetten voor asielverlening of de bestrijding van racisme. Voor Darmanin was eind januari de maat vol en het Franse kabinet verbood de splintergroep woensdag.

Génération identitaire was oorspronkelijk een jeugdafdeling van het Bloc indentitaire dat in 2003 werd opgericht, maar is een eigen leven gaan leiden. Het geldt als extremistischer dan het 'Bloc'. Het keert zich bijzonder fel tegen illegale immigranten. Daar zijn er in Frankrijk naar schatting al 900.000 van.

Meer uit Buitenland

Trump: kans van 25 procent dat top met Poetin mislukt

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt er rekening mee dat zijn aanstaande top met de Russische leider Vladimir Poetin op niets uitloopt. "Deze bijeenkomst legt de basis voor de tweede bijeenkomst, maar er is een kans van 25 procent dat deze bijeenkomst niet succesvol zal zijn", zei Trump tegen Fox News Radio.

24 minuten geleden
Rusland en Oekraïne wisselen krijgsgevangenen uit

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw krijgsgevangenen uitgewisseld. De landen hebben elk 84 personen laten gaan na bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten, bericht het Russische ministerie van Defensie.

3 uur geleden
Krant: Trump vraagt Noorse minister naar Nobelprijs

OSLO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Noorse minister van Financiën vorige maand gevraagd naar de Nobelprijs voor de Vrede. Dat schrijft de Noorse zakenkrant Dagens Naeringsliv, die zich baseert op anonieme bronnen.

3 uur geleden
Franse politie vindt vier lichamen in de Seine

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse politie heeft in een voorstad van Parijs vier lichamen gevonden in de rivier de Seine. Momenteel is er nog geen bewijs gevonden dat de doden iets met elkaar te maken hebben.

3 uur geleden
Poetin oppert deal over nucleaire wapenbeheersing met VS

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft voor het gesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesuggereerd dat hun landen ook een deal zouden kunnen sluiten over nucleaire wapenbeheersing. Volgens Poetin zou zo'n overeenkomst de vrede kunnen versterken.

3 uur geleden
Zelensky praat met Britse premier over veiligheidsgaranties

LONDEN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens een bezoek aan de Britse premier Keir Starmer gesproken over toekomstige veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Die moeten zorgen voor duurzame vrede als de Verenigde Staten erin slagen om Rusland zover te krijgen "dat het stopt met mensen doden en overgaat tot oprechte en inhoudelijke diplomatie", schreef Zelensky op X.

3 uur geleden
Oekraïne en Rusland claimen nieuwe successen voor top in Alaska

KYIV (ANP/DPA/AFP) - Oekraïne heeft na berichten over een Russische opmars verklaard dat de situatie bij de stad Dobropillia aan het stabiliseren is. Rusland claimde ondertussen twee plaatsen te hebben veroverd elders in de oostelijke regio Donetsk. Het gaat onder meer om Sjtsjerbynivka, dat in de buurt ligt van de eerder dit jaar ingenomen mijnstad Toretsk.

4 uur geleden