
Franse regering van premier Attal wordt demissionair
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron aanvaardt dinsdag volgens plaatselijke media het ontslag van zijn premier Gabriel Attal. Die blijft wel aan en wijdt zich als demissionaire premier aan de lopende zaken. De Franse politiek verkeert in een impasse sinds de parlementsverkiezingen eind juni en begin deze maand.
De politieke alliantie van de president en van de premier, Ensemble, kreeg 168 afgevaardigden in de Franse Tweede Kamer van 577 zetels. Een links-radicale coalitie, het Nieuw Volksfront (NFP), won verrassend met 182 zetels, maar is intern al verdeeld geraakt. De rechtse nationalistische Rassemblement national (RN) vergaarde 143 zetels en de centrumrechtse Les Républicains 45.
Het is een nog raadsel hoe er een meerderheidsregering kan worden gevormd. De meeste partijen willen niet met de RN in zee en de peperdure economische plannen, en hogere belastingen, van het NFP zijn volgens veel andere partijen onverantwoord. Het Nieuw Volksfront was bovendien de verkiezingen ingegaan met de belofte het beleid van Macron helemaal ongedaan te maken. Dat bemoeilijkt samenwerking tussen Macron en linkse partijen voor zover hun alliantie overeind blijft. De links-radicale coalitie is er niet in geslaagd gezamenlijk een kandidaat-premier naar voren te schuiven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Ongeveer 7 miljoen mensen hebben zaterdag in de Verenigde Staten deelgenomen aan de No Kings-demonstraties tegen de regering-Trump. Dat lieten de organisatoren weten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Er zijn "geloofwaardige berichten" dat Hamas een aanval tegen burgers in Gaza voorbereidt. Dat zei het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De sluiting van de grensovergang bij Rafah tussen Egypte en Gaza veroorzaakt belangrijke vertragingen bij de overdracht van de stoffelijke resten van gijzelaars. Dat zegt Hamas.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat hij zich zoals verwacht herkiesbaar stelt als premier in de volgende verkiezingen, die gepland zijn op 27 oktober 2026. Netanyahu deed dit in een interview met Channel 14, waarin hij aangaf dat hij verwacht te winnen.
8 uur geledenSTRATFORD-UPON-AVON (ANP) - Het 17e-eeuwse huis waar de familie van de Engelse toneelschrijver William Shakespeare woonde, is beschadigd geraakt nadat een bestuurder er achteruit tegenaan was gereden. Er vielen geen gewonden. Dat melden Britse media, waaronder Sky News.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In alle vijftig Amerikaanse staten gaan naar verwachting miljoenen mensen de straat op om hun woede te uiten over het beleid van president Donald Trump in zogeheten No Kings-protesten, die door de Republikeinen worden bespot als Hate America-bijeenkomsten.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De militaire tak van Hamas heeft aangekondigd dat de Palestijnse beweging zaterdagavond de stoffelijke resten van twee Israëlische gijzelaars in de Gazastrook overdraagt. De Ezzedine al-Qassam Brigades verklaarden op hun Telegram-kanaal "de lichamen van twee Israëlische gevangenen, wier stoffelijke overschotten vandaag in de Gazastrook zijn gevonden", om 21.00 uur Nederlandse tijd over te dragen.
10 uur geleden