Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse regering overlegt over terreurdreiging na aanslag vrijdag

Franse regering overlegt over terreurdreiging na aanslag vrijdag

RAMBOUILLET (ANP) - De Franse regering heeft zaterdag een noodoverleg gehouden over de terreurdreiging in het land na de jihadistische aanslag waarbij vrijdag een 49-jarige politiemedewerkster om het leven kwam. Minister van Binnenlandse Zaken Gerald Darmanin zei dat de beveiliging bij politiebureaus wordt verbeterd na de aanslag in Rambouillet, nabij Parijs.

Zaterdag werden vier mensen opgepakt die mogelijk banden hebben met de 36-jarige Tunesiër Jamel Gorchene, die de aanval uitvoerde. Een van hen was de vader van Gorchene. De dader stak een politiemedewerkster twee keer in haar keel en werd direct daarna doodgeschoten door een agent. Hij zou jihadistische leuzen hebben geroepen tijdens de aanval.

Gorchene woonde sinds 2009 in Frankrijk en werkte als pakketbezorger. Hij was geen bekende van de politie en de inlichtingendiensten. Volgens de chef van de Franse antiterreureenheid had de dader een terroristisch motief.

Regelmatig terroristische aanslagen

Het slachtoffer was een 49-jarige politiemedewerkster met twee kinderen. President Emmanuel Macron ging zaterdag bij haar echtgenoot en nabestaanden langs om ze te steunen. De familie was "aangeslagen en waardig". Hij zei dat de familie bijstand kon verwachten van de overheid. Eerder op de dag bezocht hij de politiecommandant in Rambouillet "om hem en al zijn mede-politieagenten steun te betuigen", deelde het bureau van de president mee.

Frankrijk is de laatste jaren regelmatig getroffen door terroristische aanslagen, vaak uitgevoerd met een mes. Zo werden op 29 oktober 2020 in een stad in de buurt van Nice drie mensen doodgestoken, een van hen werd onthoofd. De dader werd opgepakt. Dertien dagen eerder werd docent Samuel Paty onthoofd, de radicaalislamitische dader werd uiteindelijk doodgeschoten.

Meer uit Buitenland

Doden in Kyiv na Russische aanvallen overdag

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Vijf mensen zijn om het leven gekomen bij Russische aanvallen op Kyiv, melden de lokale autoriteiten. De aanvallen vonden overdag plaats.

38 minuten geleden
Staatsbezoek Xi aan VS voorbij, Trump zegt Xi spoedig te zien

WASHINGTON (ANP) - Het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de Verenigde Staten is voorbij. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het driedaagse bezoek "een ontmoeting van vriendschap, kracht en succes - zowel voor China als de Verenigde Staten". Hij meldt dat ze elkaar spoedig weer zullen zien.

1 uur geleden
Regering Jemen roept landgenoten op tot mobilisatie

SANAA (ANP/RTR) - De leider van de internationaal erkende Jemenitische regering heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te mobiliseren en lid te worden van de krijgsmacht. De oproep volgt na een toename van geweld in het langlopende conflict met de Houthi's, die sinds 2014 grote delen van het land controleren.

1 uur geleden
Paus begroet honderdduizenden in Parijs tijdens rit pausmobiel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft honderdduizenden mensen gegroet in Parijs terwijl hij in zijn pausmobiel door de stad naar de Notre-Dame werd gereden voor het avondgebed. Het is de eerste dag van het bezoek van de paus aan Frankrijk.

3 uur geleden
Premier Libanon waarschuwt VN voor vacuüm na vertrek VN-missie

NEW YORK (ANP) - Premier Nawaf Salam van Libanon heeft in zijn speech tegenover de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties opgeroepen niet zonder meer de VN-vredesmacht UNIFIL terug te trekken. Tijdens zijn bijdrage aan het plenaire debat vrijdag waarschuwde Salam voor het "vacuüm" dat daardoor kan ontstaan.

3 uur geleden
VN-Veiligheidsraad veroordeelt Houthi-aanvallen op Saudi-Arabië

NEW YORK (ANP/AFP) - De VN-Veiligheidsraad heeft zich uitgesproken tegen het oplaaiende geweld van de Jemenitische Houthi's tegen het buurland Saudi-Arabië.

4 uur geleden
ICC bereidt zich voor op meer sancties VS, gestopt met Microsoft

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bereidt zich voor op mogelijk nieuwe Amerikaanse sancties tegen het hof. Daarom gebruikt het bijvoorbeeld niet langer de software van het Amerikaanse Microsoft maar die van openDesk uit Duitsland, aldus de Financial Times (FT).

6 uur geleden