Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse regering overlegt over terreurdreiging na aanslag vrijdag

Franse regering overlegt over terreurdreiging na aanslag vrijdag

RAMBOUILLET (ANP) - De Franse regering heeft zaterdag een noodoverleg gehouden over de terreurdreiging in het land na de jihadistische aanslag waarbij vrijdag een 49-jarige politiemedewerkster om het leven kwam. Minister van Binnenlandse Zaken Gerald Darmanin zei dat de beveiliging bij politiebureaus wordt verbeterd na de aanslag in Rambouillet, nabij Parijs.

Zaterdag werden vier mensen opgepakt die mogelijk banden hebben met de 36-jarige Tunesiër Jamel Gorchene, die de aanval uitvoerde. Een van hen was de vader van Gorchene. De dader stak een politiemedewerkster twee keer in haar keel en werd direct daarna doodgeschoten door een agent. Hij zou jihadistische leuzen hebben geroepen tijdens de aanval.

Gorchene woonde sinds 2009 in Frankrijk en werkte als pakketbezorger. Hij was geen bekende van de politie en de inlichtingendiensten. Volgens de chef van de Franse antiterreureenheid had de dader een terroristisch motief.

Regelmatig terroristische aanslagen

Het slachtoffer was een 49-jarige politiemedewerkster met twee kinderen. President Emmanuel Macron ging zaterdag bij haar echtgenoot en nabestaanden langs om ze te steunen. De familie was "aangeslagen en waardig". Hij zei dat de familie bijstand kon verwachten van de overheid. Eerder op de dag bezocht hij de politiecommandant in Rambouillet "om hem en al zijn mede-politieagenten steun te betuigen", deelde het bureau van de president mee.

Frankrijk is de laatste jaren regelmatig getroffen door terroristische aanslagen, vaak uitgevoerd met een mes. Zo werden op 29 oktober 2020 in een stad in de buurt van Nice drie mensen doodgestoken, een van hen werd onthoofd. De dader werd opgepakt. Dertien dagen eerder werd docent Samuel Paty onthoofd, de radicaalislamitische dader werd uiteindelijk doodgeschoten.

Meer uit Buitenland

Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

1 uur geleden
Rusland haalt ambassadeur Armenië terug om banden van land met EU

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.

1 uur geleden
Karkas bultrug Timmy op land getrokken in Denemarken

ANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.

2 uur geleden
Israël kondigt nieuwe aanvallen in Zuid-Libanon aan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.

2 uur geleden
Risico voor nieuwe reddingspoging in grot Laos nu te groot

VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.

3 uur geleden
Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

5 uur geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

10 uur geleden