Franse regering maant tot kalmte op Corsica
BASTIA (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin heeft opgeroepen "tot onmiddellijke kalmte" op het eiland Corsica na een nacht van hevige rellen. Daarbij zijn tientallen agenten en betogers gewond geraakt. Hij gaat naar eigen zeggen woensdag en donderdag op het eiland in gesprek met alle partijen om de nationalistische onrust te bezweren.
Op verschillende plekken op het eiland ontaardden demonstraties in hevige rellen. Op Corsica wordt al ruim een week gedemonstreerd. Aanleiding is de aanval op de Corsicaanse separatist Yvan Colonna door een medegevangene, waarbij Colonna ernstig gewond raakte. De 61-jarige separatist, die een levenslange celstraf kreeg vanwege de moord op de gouverneur van Corsica in 1998, ligt sinds de aanval in coma. Demonstranten beschuldigen de Franse autoriteiten ervan Colonna tegen zijn verzoek in niet te hebben overgebracht naar een gevangenis op Corsica. In Bastia, in het noorden van het eiland, namen zondag volgens lokale media enkele duizenden mensen deel aan het protest.
Colonna, die pas in 2003 werd gearresteerd nadat hij na een klopjacht van vijf jaar als herder in de Corsicaanse bergen werd aangetroffen, wordt door veel nationalistische Corsicanen nog altijd gezien als een held in de strijd voor onafhankelijkheid van Frankrijk.
Demonstranten gooiden molotovcocktails naar de politie en staken onder meer een overheidsgebouw in brand, aldus de plaatselijke autoriteiten. Brandweerlieden wisten het vuur echter te doven. Het regiobestuur in Bastia spreekt van "extreem geweld". Talrijke betogers waren gemaskerd en in het zwart gekleed en volgens de autoriteiten uit op geweld.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD/KABUL (ANP/RTR) - Door luchtaanvallen in de Afghaans-Pakistaanse grensregio zijn maandag zeker 28 militanten gedood, meldt de Pakistaanse regering. Volgens een Pakistaanse veiligheidsfunctionaris richtten de aanvallen zich op de Afghaanse provincies Paktika en Kunar.
9 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat hij de steun van zijn partij heeft gekregen om aan te blijven. Zijn positie is onder druk komen te staan door de zware nederlagen van zijn christendemocraten (CDU) bij deelstaatverkiezingen.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Oekraïense ambtsgenoot Volodymyr Zelensky zondag gevraagd aanvallen te staken op Russische raffinaderijen. Dat schrijft zakenkrant Financial Times (FT), die informatie van bronnen kreeg over het telefoongesprek. Trump zou bezorgd zijn over de brandstofprijzen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin stelt dat de overwinning van de radicaal-rechtse AfD in Mecklenburg-Voor-Pommeren grotendeels te wijten is aan het feit dat Duitsland duur Amerikaans gas importeert in plaats van goedkoper Russisch gas.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Grote Amerikaanse media die worden geweerd uit het Witte Huis, stappen naar de rechter om die maatregel teruggedraaid te krijgen. CNN, MS NOW en Politico stellen in een gezamenlijke verklaring dat de persvrijheid op het spel staat. Ze schrijven dat ze het recht van burgers verdedigen op onafhankelijke journalistiek waar de overheid zich inhoudelijk niet mee bemoeit.
2 uur geledenPORTSMOUTH (ANP/AFP) - Twee bemanningsleden zijn maandag gewond geraakt doordat een tanker die door de Straat van Hormuz voer werd aangevallen, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij een grote internationale operatie zijn tientallen criminele organisaties opgerold en zijn ruim 490 mensen gearresteerd, meldt de Belgische Federale Politie maandag. Tijdens de operatie zijn ook ruim 156,9 ton drugs, 201 wapens en 3131 stuks munitie en explosieven in beslag genomen. Ook grote hoeveelheden geld en sieraden werden geconfisqueerd, naast honderden wilde dieren en vee.
2 uur geleden