Franse regering maant tot kalmte op Corsica
BASTIA (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin heeft opgeroepen "tot onmiddellijke kalmte" op het eiland Corsica na een nacht van hevige rellen. Daarbij zijn tientallen agenten en betogers gewond geraakt. Hij gaat naar eigen zeggen woensdag en donderdag op het eiland in gesprek met alle partijen om de nationalistische onrust te bezweren.
Op verschillende plekken op het eiland ontaardden demonstraties in hevige rellen. Op Corsica wordt al ruim een week gedemonstreerd. Aanleiding is de aanval op de Corsicaanse separatist Yvan Colonna door een medegevangene, waarbij Colonna ernstig gewond raakte. De 61-jarige separatist, die een levenslange celstraf kreeg vanwege de moord op de gouverneur van Corsica in 1998, ligt sinds de aanval in coma. Demonstranten beschuldigen de Franse autoriteiten ervan Colonna tegen zijn verzoek in niet te hebben overgebracht naar een gevangenis op Corsica. In Bastia, in het noorden van het eiland, namen zondag volgens lokale media enkele duizenden mensen deel aan het protest.
Colonna, die pas in 2003 werd gearresteerd nadat hij na een klopjacht van vijf jaar als herder in de Corsicaanse bergen werd aangetroffen, wordt door veel nationalistische Corsicanen nog altijd gezien als een held in de strijd voor onafhankelijkheid van Frankrijk.
Demonstranten gooiden molotovcocktails naar de politie en staken onder meer een overheidsgebouw in brand, aldus de plaatselijke autoriteiten. Brandweerlieden wisten het vuur echter te doven. Het regiobestuur in Bastia spreekt van "extreem geweld". Talrijke betogers waren gemaskerd en in het zwart gekleed en volgens de autoriteiten uit op geweld.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
37 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
4 uur geleden