Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse rapper MHD tot 12 jaar veroordeeld wegens moord in 2018

Franse rapper MHD tot 12 jaar veroordeeld wegens moord in 2018

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse rapper Mohamed Sylla, die bekend is onder de artiestennaam MHD, is na een proces van twee weken veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf wegens de moord op een 23-jarige man in 2018. De rechtbank acht bewezen dat Sylla de hoofdrol heeft gespeeld bij de moord die onderdeel was van een conflict tussen jeugdbendes uit de wijk Cité des Chaufourniers en uit de aangrenzende wijk la Grange aux Belles in het noordoosten van Parijs.

Begin juli 2018 werd het slachtoffer in het 10e arrondissement met opzet aangereden door de chauffeur van een zwarte Mercedes-Benz, waarna hij werd aangevallen door een reeks mannen die hem in elkaar sloegen en met steekwapens staken. Een ooggetuige heeft de aanslag gefilmd en er zijn ooggetuigen die hebben verklaard MHD te hebben herkend. De auto werd later uitgebrand teruggevonden en bleek van Sylla te zijn.

Hij werd begin 2019 gearresteerd en beschuldigd. Hij kwam in de zomer van 2020 onder voorwaarden vrij. Hij bestrijdt alle beschuldigingen en stelt niet bij de aanval op het slachtoffer aanwezig te zijn geweest. Hij heeft na zijn vrijlating zijn loopbaan als rapper met zijn 'afrotrap' voortgezet, maar die lijkt nu ten einde te komen. De voormalige pizzabezorger uit Cité des Chaufourniers is in korte tijd als rapper erg bekend geworden, ook buiten Frankrijk.

Afrotrap

Afrotrap is een mix van hiphop, Franstalige rap met Afrikaanse invloeden en is in de buitenwijken van grote Franse steden, vooral Parijs, ontstaan onder voornamelijk jongeren van Afrikaanse komaf. De stijl is ook populair bij voetballers en voetbalfans in Frankrijk.

Sylla stond dit weekeinde terecht samen met acht medeplichtigen, van wie er vijf tot celstraffen van tien tot achttien jaar zijn veroordeeld. De hoogste straf kreeg een beklaagde die nog voortvluchtig is. Aanklagers hadden ook achttien jaar cel geëist tegen Sylla. Drie beklaagden zijn vrijgesproken omdat de rechters oordeelden dat een er helemaal niet bij was en er bij de twee anderen geen overtuigend bewijs was.

Meer uit Buitenland

Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

39 minuten geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

3 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

5 uur geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

6 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

7 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

8 uur geleden
Burgemeester Parijse centrumwijk wil verbod feestjes bekerwinst

PARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.

10 uur geleden