Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse rapper MHD tot 12 jaar veroordeeld wegens moord in 2018

Franse rapper MHD tot 12 jaar veroordeeld wegens moord in 2018

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse rapper Mohamed Sylla, die bekend is onder de artiestennaam MHD, is na een proces van twee weken veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf wegens de moord op een 23-jarige man in 2018. De rechtbank acht bewezen dat Sylla de hoofdrol heeft gespeeld bij de moord die onderdeel was van een conflict tussen jeugdbendes uit de wijk Cité des Chaufourniers en uit de aangrenzende wijk la Grange aux Belles in het noordoosten van Parijs.

Begin juli 2018 werd het slachtoffer in het 10e arrondissement met opzet aangereden door de chauffeur van een zwarte Mercedes-Benz, waarna hij werd aangevallen door een reeks mannen die hem in elkaar sloegen en met steekwapens staken. Een ooggetuige heeft de aanslag gefilmd en er zijn ooggetuigen die hebben verklaard MHD te hebben herkend. De auto werd later uitgebrand teruggevonden en bleek van Sylla te zijn.

Hij werd begin 2019 gearresteerd en beschuldigd. Hij kwam in de zomer van 2020 onder voorwaarden vrij. Hij bestrijdt alle beschuldigingen en stelt niet bij de aanval op het slachtoffer aanwezig te zijn geweest. Hij heeft na zijn vrijlating zijn loopbaan als rapper met zijn 'afrotrap' voortgezet, maar die lijkt nu ten einde te komen. De voormalige pizzabezorger uit Cité des Chaufourniers is in korte tijd als rapper erg bekend geworden, ook buiten Frankrijk.

Afrotrap

Afrotrap is een mix van hiphop, Franstalige rap met Afrikaanse invloeden en is in de buitenwijken van grote Franse steden, vooral Parijs, ontstaan onder voornamelijk jongeren van Afrikaanse komaf. De stijl is ook populair bij voetballers en voetbalfans in Frankrijk.

Sylla stond dit weekeinde terecht samen met acht medeplichtigen, van wie er vijf tot celstraffen van tien tot achttien jaar zijn veroordeeld. De hoogste straf kreeg een beklaagde die nog voortvluchtig is. Aanklagers hadden ook achttien jaar cel geëist tegen Sylla. Drie beklaagden zijn vrijgesproken omdat de rechters oordeelden dat een er helemaal niet bij was en er bij de twee anderen geen overtuigend bewijs was.

Meer uit Buitenland

Mediamagnaat Jimmy Lai opnieuw veroordeeld

HONGKONG (ANP) - De Brits-Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai is maandag door het Hooggerechtshof van Hongkong schuldig bevonden aan samenzwering met buitenlandse mogendheden en het publiceren van opruiend materiaal. De veroordeling valt onder de nationale veiligheidswet die China in 2020 aan Hongkong oplegde en kan uitmonden in een levenslange gevangenisstraf.

57 minuten geleden
Australische premier wil strengere wapenwetten

SYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft maandag gepleit voor strengere wapenwetten, een dag nadat bij een aanslag op een joodse viering bij Bondi Beach bij Sydney vijftien mensen om het leven kwamen.

1 uur geleden
Twee doden in huis van regisseur Rob Reiner in LA

LOS ANGELES (ANP) - In het huis van de Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner in Los Angeles zijn zondag twee mensen dood aangetroffen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder NBCLA.

1 uur geleden
Inzamelingsactie voor held Bondi Beach haalt 340.000 dollar op

SYDNEY (ANP) - Een inzamelingsactie voor Ahmed al Ahmed, de man die een van de schutters ontwapende bij de dodelijke aanslag op een joods feest op Bondi Beach in Sydney, heeft inmiddels ruim 340.000 Australische dollar (zo'n 193.000 euro) opgebracht.

2 uur geleden
Zeker 21 doden na stortregen in Marokkaanse kuststad Safi

SAFI (ANP) - Door plotselinge zware regenval zijn zondag zeker 21 mensen om het leven gekomen in de Marokkaanse kuststad Safi, melden lokale autoriteiten. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen, waarbij modderstromen auto's en vuilcontainers door de straten meesleurden.

3 uur geleden
ABC News: schutters Bondi Beach hadden IS-vlag in hun auto

SYDNEY (ANP) - De Australische binnenlandse inlichtingendienst ASIO heeft zes jaar geleden onderzoek gedaan naar een van de daders van de aanslag bij Bondi Beach, om diens banden met een cel van terreurgroep Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Australische publieke omroep ABC News op basis van bronnen bij de antiterreureenheid.

3 uur geleden
Uiterst rechtse José Antonio Kast wint presidentsverkiezing Chili

SANTIAGO (ANP/RTR) - De radicaalrechtse advocaat José Antonio Kast heeft zondag de presidentsverkiezingen in Chili gewonnen. Hij behaalde 59,2 procent van de stemmen in de tweede ronde, tegenover 40,8 procent voor de linkse kandidaat Jeannette Jara, die haar nederlaag heeft erkend.

6 uur geleden