Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse presidentskandidaat Zemmour krijgt boete voor aanzet haat

Franse presidentskandidaat Zemmour krijgt boete voor aanzet haat

PARIJS (ANP/RTR) - De extreemrechtse Franse presidentskandidaat Eric Zemmour moet van een Franse rechter een boete van 10.000 euro betalen wegens het aanzetten tot haat. Zemmour gaat in beroep tegen de uitspraak. Hij meent dat de rechtbank hem veroordeelt voor het geven van zijn mening. Zemmour zei in 2020 dat jonge migranten die alleen naar Frankrijk komen "geen reden hebben om hier te zijn". Hij noemde hen dieven, moordenaars en verkrachters.

Zemmour is een oud-journalist, schrijver en mediapersoonlijkheid. Hij kondigde afgelopen november aan dat hij president wil worden. In december maakte hij de naam van zijn partij bekend: Reconquête (herovering). Hij zei daarbij dat een eventuele overwinning geen machtswisseling zou zijn, maar een "herovering van het beste land ter wereld".

De presidentskandidaat neemt het bij de verkiezingen in april in ieder geval op tegen de rechtse Marine Le Pen en de conservatieve Valérie Pécresse. Waarschijnlijk zal Zemmour ook tegenover zittend president Emmanuel Macron komen te staan. Macron heeft nog geen definitief besluit bekendgemaakt over zijn deelname, maar heeft wel al in gesprek met de krant Le Parisien gezegd dat hij mee wil doen. In recente peilingen stond Zemmour op de vierde plaats.

Meer uit Buitenland

Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

1 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

2 uur geleden
Linkse Mélenchon opnieuw kandidaat voor Frans presidentschap

PARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.

3 uur geleden
Merz wijst op rol VS in NAVO, bagatelliseert spanningen met Trump

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.

4 uur geleden
Iran zegt reactie VS op vredesvoorstel te bekijken

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.

4 uur geleden
Drie Nederlanders omgekomen door verkeersongeval in Frankrijk

JEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.

4 uur geleden
Oekraïne biedt Finland een 'drone-overeenkomst' aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.

5 uur geleden