Franse president was bezorgd over gevallen Renault-baas Ghosn
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron was bezorgd over de omstandigheden waaronder de gevallen automagnaat Carlos Ghosn in Japan werd vastgehouden. Het Franse staatshoofd liet woensdag weten dat hij hierover zelfs met de Japanse premier Shinzo Abe heeft gesproken.
"Ik vertelde Abe verschillende keren dat de omstandigheden van Ghosns detentie en ondervraging mij niet toereikend leken", aldus Macron. De president benadrukte verder dat hij met zijn handelen "altijd de Franse belangen heeft verdedigd"
Ghosn zat in Japan in huisarrest, omdat hij wordt verdacht van financiële wanpraktijken in zijn tijd als baas van Renault en Nissan. Hij wist eind december het land te ontvluchten en dook op in Libanon. Zelf stelde Ghosn al dat hij op een verschrikkelijke manier was behandeld in Japan. Ook zag hij in het Aziatische land geen kans op een eerlijk proces. Hij weerspreekt alle aantijgingen tegen hem.
In gesprek met journalisten ging Macron ook in op de woensdag ondertekende gedeeltelijke handelsovereenkomst tussen de Verenigde Staten en China. Hij hoopt dat de deal niet wordt gebruikt als "excuus" om de spanningen op te voeren tussen de VS en Europa.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
1 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
3 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
11 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
11 uur geleden