Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse president ontvangt Duitse leider Merkel in zijn fort

Franse president ontvangt Duitse leider Merkel in zijn fort

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Macron ontvangt de Duitse leider Merkel op 20 augustus in zijn fort aan de Middellandse Zee. Het is de eerste keer dat een Franse president de bondskanselier Merkel uitnodigt op het zomerverblijf aan de Cote d'Azur, meldt het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken. Het departement benadrukt daarmee het "uitzonderlijke karakter" van de ontmoeting.

Het wordt geen vakantieuitstapje maar een werkbezoek. De leiders van de twee machtigste lidstaten van de Europese Unie gaan zich buigen over de coronacrisis, de Europese begroting, de gevolgen van het Britse vertrek uit de EU, de explosie in Libanon en andere actuele zaken.

Het fort van Brégançon ligt op een eilandje tussen Toulon en Saint Tropez. Macron en zijn vrouw zouden dol zijn op het historische complex dat in de jaren zestig presidentieel buitenverblijf is geworden. De president besprak hier de brexit met de toenmalige Britse premier Theresa May en een jaar geleden was zijn Russische ambtgenoot Poetin te gast op het eilandje. In 1985 ontving president Mitterrand er bondskanselier Kohl.

Meer uit Buitenland

Iran neemt naar eigen zeggen groepen Koerden in Irak onder vuur

TEHERAN/BAGDAD (ANP/DPA) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen met raketten posities van Koerdische milities in het noorden van Irak bestookt. Volgens Iran zou het gaan om "separatistische groepen". Het gaat vermoedelijk om kampementen niet ver van de Iraanse grens van Iraanse Koerden die tegenstander van het regime in Teheran zijn.

47 minuten geleden
Hegseth: we zijn pas net begonnen in Iran, zullen nu doorstoten

WASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.

1 uur geleden
Hegseth: leider Iraanse groep achter moordcomplot Trump is dood

WASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.

1 uur geleden
VS zaten achter aanval op Iraans oorlogsschip bij Sri Lanka

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.

1 uur geleden
Costa meldt dat de EU volledig achter Spanje staat

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.

1 uur geleden
Macron betuigt solidariteit met Spaanse premier over conflict VS

PARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.

1 uur geleden
NAVO veroordeelt Iraanse aanval op Turkije en betuigt steun

BRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.

2 uur geleden