Franse president noemt dodelijke steekpartij verfoeilijke daad
PARIJS (ANP) - De Franse president Macron heeft een steekpartij met twee doden in het Zuid-Franse Romans-sur-Isère een verfoeilijke daad genoemd. Hij benadrukt dat de aanval komt op een moment dat zijn land al hard wordt getroffen door de coronacrisis.
De verdachte van de steekpartij zou de islamitische spreuk Allahu akbar (God is groot) hebben geschreeuwd toen hij mensen neerstak, aldus ooggetuigen. Meerdere personen raakten gewond.
Franse media spreken over een aanslag, en verwijzen naar de permanente terreurdreiging sinds de golf van radicaalislamitische aanslagen die in 2015 begon. Eerder dit jaar viel bij Parijs een man wandelaars aan met een mes. Hij had zich tot de islam bekeerd. Er viel een dode voordat de politie de dader doodschoot.
De verdachte van de jongste steekpartij zou de politie hebben gevraagd hem dood te schieten. Hij werd gearresteerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
5 minuten geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
6 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
2 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
14 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
16 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
18 uur geleden