Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse president Macron spreekt zondag over coronabeleid

Franse president Macron spreekt zondag over coronabeleid

PARIJS (ANP) - De Franse president Macron spreekt zondag om 20.00 uur de bevolking toe, maakte zijn regering bekend. Het wordt de vierde nationale toespraak sinds het coronavirus in maart in Frankrijk toesloeg. Volgens Franse media spreekt hij vooral over het coronabeleid, maar ook over politieke onrust over onder meer politiegeweld. Hij zou onder druk staan om zijn gezicht snel te laten zien als gevolg van de economische problemen, de protesten en de afbouw van coronamaatregelen. Macron was eigenlijk van plan een toespraak te houden tussen gemeenteraadsverkiezingen op 28 juni en de nationale feestdag, 14 juli.

Premier Edouard Philippe wil dat de noodtoestand die eind maart is afgekondigd om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, niet meer wordt verlengd. Die geldt nu tot 10 juli en gaf de regering verregaande bevoegdheden om snel te kunnen ingrijpen. Maar de premier heeft aangegeven dat hij een soort overgangsfase voorziet waarin de regering nog vier maanden lang bevoegdheden behoudt om drastische maatregelen te kunnen nemen, zoals bijvoorbeeld het verbieden van grote samenscholingen of beperking van toegang tot openbare ruimten of openbaar vervoer.

Het land is zwaar getroffen door het virus. De economie is ingezonken en er zijn circa 29.000 patiënten overleden. Het virus is bijna 155.000 keer vastgesteld. Het zwaarst zijn de noordoostelijke departmenten langs de Rijn en de regio Parijs getroffen.

Meer uit Buitenland

Iran heropent luchtruim na urenlange sluiting

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.

4 uur geleden
VN-Veiligheidsraad vergadert donderdag over Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.

5 uur geleden
Franse militairen onderweg naar Groenland

PARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.

5 uur geleden
Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

6 uur geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

7 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

7 uur geleden
Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

8 uur geleden