Franse president Macron spreekt zondag over coronabeleid
PARIJS (ANP) - De Franse president Macron spreekt zondag om 20.00 uur de bevolking toe, maakte zijn regering bekend. Het wordt de vierde nationale toespraak sinds het coronavirus in maart in Frankrijk toesloeg. Volgens Franse media spreekt hij vooral over het coronabeleid, maar ook over politieke onrust over onder meer politiegeweld. Hij zou onder druk staan om zijn gezicht snel te laten zien als gevolg van de economische problemen, de protesten en de afbouw van coronamaatregelen. Macron was eigenlijk van plan een toespraak te houden tussen gemeenteraadsverkiezingen op 28 juni en de nationale feestdag, 14 juli.
Premier Edouard Philippe wil dat de noodtoestand die eind maart is afgekondigd om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, niet meer wordt verlengd. Die geldt nu tot 10 juli en gaf de regering verregaande bevoegdheden om snel te kunnen ingrijpen. Maar de premier heeft aangegeven dat hij een soort overgangsfase voorziet waarin de regering nog vier maanden lang bevoegdheden behoudt om drastische maatregelen te kunnen nemen, zoals bijvoorbeeld het verbieden van grote samenscholingen of beperking van toegang tot openbare ruimten of openbaar vervoer.
Het land is zwaar getroffen door het virus. De economie is ingezonken en er zijn circa 29.000 patiënten overleden. Het virus is bijna 155.000 keer vastgesteld. Het zwaarst zijn de noordoostelijke departmenten langs de Rijn en de regio Parijs getroffen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
6 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
18 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
18 uur geleden