Franse president Macron praat met Elon Musk
PARIJS (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron heeft maandag een ontmoeting met zakenman Elon Musk. Volgens het kantoor van Macron zal onder meer worden gesproken met de multimiljardair over gezamenlijke projecten en de "aantrekkelijkheid" van Frankrijk en de industrie van het land.
Macron had een halfjaar geleden voor het laatst een gesprek met Musk tijdens een bezoek aan de Verenigde Staten. Toen werd onder meer gepraat over elektrische auto's en batterijen. Musk, topman van Tesla en Twitter, is momenteel in Parijs voor een ontmoeting tussen internationale zakenmensen en de Franse overheid in het paleis van Versailles.
De Franse minister van Financiën Bruno Le Maire zei op de radio dat er onderhandelingen gaande zijn tussen Frankrijk en Musk. Macron zou graag willen dat er meer wordt geïnvesteerd in de productie van batterijen voor elektrische auto's in Frankrijk.
Macron houdt maandag het Choose France-evenement in Versailles, waarmee hij buitenlandse investeerders wil lokken. Hij heeft ook gesprekken met de topmannen van onder meer farmaceut Pfizer en entertainmentconcern Walt Disney. In totaal doen ongeveer tweehonderd topbestuurders mee aan het evenement.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag flink lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Zo nam de prijs van een vat Brentolie donderdag toe tot ruim 100 dollar per vat.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De olieproducerende landen van OPEC+ stemmen tijdens hun vergadering volgende week zondag waarschijnlijk in met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. De oorlog in het Midden-Oosten belemmert sommige landen wel om meer olie op te pompen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Chocoladefabrikant Lindt & Sprüngli is in de Verenigde Staten aangeklaagd door een activistisch advocatenkantoor. Het Zwitserse bedrijf wordt beschuldigd van het onterecht promoten van zijn inspanningen om kinderarbeid in Ghana en Ivoorkust te bestrijden. Lindt, dat ook in Nederland chocoladeproducten verkoopt, haalt zijn cacao uit deze twee landen.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Meerdere partijen hebben interesse getoond in een overname van het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis. Een van hen is de Canadese branchegenoot WSP Global. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager gesloten. Ook op andere Europese beurzen was de stemming negatief. Beleggers reageerden onder meer op de flinke stijging van de olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De prijs van Brentolie steeg daardoor naar boven de 100 dollar per vat.
11 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft donderdag de tien mogelijke ontwerpen voor het nieuwe eurobiljet gepresenteerd. Europeanen wordt nu gevraagd hun mening te geven over de verschillende opties. De raad van bestuur van de ECB neemt aan het eind van dit jaar een definitief besluit over het nieuwe ontwerp. De nieuwe eurobiljetten komen in de jaren daarna in omloop.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, en elektrische-autofabrikant Tesla stonden donderdag bij de dalers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Alphabet presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de sterke groei van zijn cloudactiviteiten. Het bedrijf kondigde echter aan nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers vragen zich af of de enorme investeringen in AI ook rendementen zullen opleveren.
13 uur geleden