Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse president Macron praat met Elon Musk

Franse president Macron praat met Elon Musk

PARIJS (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron heeft maandag een ontmoeting met zakenman Elon Musk. Volgens het kantoor van Macron zal onder meer worden gesproken met de multimiljardair over gezamenlijke projecten en de "aantrekkelijkheid" van Frankrijk en de industrie van het land.

Macron had een halfjaar geleden voor het laatst een gesprek met Musk tijdens een bezoek aan de Verenigde Staten. Toen werd onder meer gepraat over elektrische auto's en batterijen. Musk, topman van Tesla en Twitter, is momenteel in Parijs voor een ontmoeting tussen internationale zakenmensen en de Franse overheid in het paleis van Versailles.

De Franse minister van Financiën Bruno Le Maire zei op de radio dat er onderhandelingen gaande zijn tussen Frankrijk en Musk. Macron zou graag willen dat er meer wordt geïnvesteerd in de productie van batterijen voor elektrische auto's in Frankrijk.

Macron houdt maandag het Choose France-evenement in Versailles, waarmee hij buitenlandse investeerders wil lokken. Hij heeft ook gesprekken met de topmannen van onder meer farmaceut Pfizer en entertainmentconcern Walt Disney. In totaal doen ongeveer tweehonderd topbestuurders mee aan het evenement.

Meer uit Financieel

AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

45 minuten geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

1 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

2 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

2 uur geleden
Wall Street stijgt na tegenvallend banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.

2 uur geleden
Coolblue verplicht fietshelm voor Nederlandse bezorgers

ROTTERDAM (ANP) - Coolblue verplicht zijn fietsbezorgers in Nederland met een helm op te fietsen, na de val van topman Pieter Zwart. Dat meldt een woordvoerder. Voor fietsbezorgers in België en Duitsland van de elektronicaketen was het al verplicht.

3 uur geleden
Bloomberg: telecombedrijf Odido mogelijk deze maand naar Damrak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf Odido kan mogelijk al deze maand een beursgang in Amsterdam maken, waarmee ongeveer 1 miljard euro kan worden opgehaald. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens de ingewijden is er nog geen definitief besluit genomen en kunnen de timing en voorwaarden nog veranderen, afhankelijk van de marktomstandigheden.

3 uur geleden