Franse president Macron krijgt boosterprik tegen coronavirus
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft afgelopen weekend een boosterprik tegen het coronavirus gekregen. Op Twitter schrijft Macron dat hij ook een griepprik heeft gehad.
Frankrijk kondigde vorige week donderdag aan dat een boosterprik verplicht is om het coronatoegangsbewijs geldig te houden. Alle volwassenen ouder dan 18 jaar konden zich direct aanmelden. Dat leidde tot 1,2 miljoen vaccinatieafspraken binnen 24 uur.
De extra inenting tegen het coronavirus kan vijf maanden na de vorige prik worden gehaald in Frankrijk, een maand eerder dan in de meeste andere landen. Voor mensen vanaf 65 jaar is de booster vanaf 15 december verplicht om het toegangsbewijs geldig te houden, voor de rest van de Franse bevolking gaat dit op 15 januari in. Als er nog geen vijf maanden zijn verstreken na de laatste inenting, dan blijft het coronatoegangsbewijs nog geldig.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.
53 minuten geledenBISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.
1 uur geledenBORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.
3 uur geledenWENEN (ANP/DPA/RTR) - De Oostenrijkse regering heeft bekendgemaakt de dienstplicht met drie maanden te willen verlengen naar negen maanden. Het plan is om de wijziging na de jaarwisseling in te laten gaan, maar de drie coalitiepartijen moeten eerst op zoek naar steun in het parlement.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er momenteel gesprekken lopen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran. Die gesprekken zouden goed verlopen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn sinds 6 juli 162 mensen opgepakt op verdenking van opzettelijke brandstichting. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu maandag bekendgemaakt op X.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is van plan om snel naar Oekraïne af te reizen. Dat vertelde hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens diens bezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
4 uur geleden