Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse president Macron houdt crisisberaad na onlusten

Franse president Macron houdt crisisberaad na onlusten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron houdt donderdagochtend crisisberaad met verscheidene ministers over de hevige onlusten in de nacht van woensdag op donderdag. De minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin sprak van "een nacht van onverdraaglijk geweld". Bij de rellen in meerdere steden zijn 150 mensen gearresteerd. Darmanin heeft volgens Franse media de onlusten zelf gevolgd in het ministerie in Parijs.

Macron sprak van "een niet te rechtvaardigen geweld gericht tegen instituten van de republiek". Premier Elisabeth Borne heeft een bezoek aan het westen van het land afgezegd. De regering wil voorkomen dat de rellen verder uit de hand lopen', zoals in oktober en november 2005. Toen waren er drie weken lang onlusten naar aanleiding van de dood van twee tieners in een Parijse voorstad. Ze hadden zich voor de politie verstopt in een elektriciteitshuisje wat ze fataal werd.

Aanleiding voor de huidige rellen is de dood van een 17-jarige jongen, Nahel, in de Parijse voorstad Nanterre. Nahel zat dinsdagochtend achter het stuur van een auto die werd aangehouden voor een verkeerscontrole door twee motoragenten. Hij gaf gas en reed weg. Daarop vuurde een van de twee agenten op de auto en trof de jonge bestuurder dodelijk. De agent wordt verdacht van doodslag en zit nog steeds vast. De moeder van Nahel heeft opgeroepen tot een stille tocht ter nagedachtenis aan haar zoon, om 14.00 uur voor het bestuurskantoor van het departement Hauts-de-Seine waar Nanterre de hoofdstad van is.

Het was de tweede nacht van rellen deze week. In de nacht van dinsdag op woensdag waren er onlusten in Nanterre en andere Parijse voorsteden die zich nu hebben uitgebreid tot voorsteden in het hele land. Veel rellen gaan gepaard met brandstichtingen en aanvallen op overheidsgebouwen of -eigendommen, zoals politiebureaus, scholen en gemeentehuizen. In de Parijse voorstad Fresnes werd de ingang van een gevangenis aangevallen. In Neuilly-sur-Marne zijn bij een politiebureau alle zeven politieauto's in brand gestoken en is het bureau voor een groot deel door brand verwoest. Uit de Franse voorsteden komen berichten over gewonde agenten.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen wil snellere besluitvorming in EU

MÜNCHEN (ANP) - De besluitvorming in de Europese Unie moet sneller, wil voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Ze wil af van de unanimiteit van de 27 EU-landen bij besluitvorming. In plaats daarvan is besluitvorming met een gekwalificeerde meerderheid voldoende, zei de politica in een speech op de veiligheidsconferentie in München. Ook wil ze de EU-variant van artikel 5 van de NAVO activeren, wat betekent dat een aanval op één geldt als een aanval op allen.

21 minuten geleden
Rubio verzekert Europa in langverwachte rede van onbreekbare band

MÜNCHEN (ANP) - De Verenigde Staten en Europa horen onlosmakelijk bij elkaar, heeft de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio verzamelde Europese leiders, hoge diplomaten, topmilitairen en opiniemakers voorgehouden. "Onze lotsbestemming zal altijd verstrengeld zijn met die van jullie."

1 uur geleden
Gewest Brussel heeft eindelijk nieuwe premier

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Na maandenlang politiek touwtrekken heeft het gewest Brussel een nieuwe minister-president. De 53-jarige liberaal Boris Dilliès van de Mouvement Réformateur (MR) is door de voorzitter van zijn partij Georges-Louis Bouchez naar voren geschoven als de nieuwe regeringsleider van dit deel van België.

1 uur geleden
Aanhoudingen vlakbij woning verdwenen moeder tv-presentatrice VS

TUCSON (ANP) - Bij een huiszoeking in een woning vlakbij het huis van de verdwenen moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in Tucson zijn volgens plaatselijke media drie mensen aangehouden. De 84-jarige Nancy Guthrie verdween twee weken geleden nadat ze 31 januari in de avond was thuisgebracht door een schoonzoon. Het gaat om twee mannen en een moeder van een van hen.

2 uur geleden
VS vallen weer vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie personen zijn om het leven gekomen bij een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in het Caribisch gebied, zo maakte het Southern Command van de Amerikaanse strijdkrachten op X bekend.

7 uur geleden
Fossielen van mastodont en reuzenluiaard gevonden in Costa Rica

SAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.

8 uur geleden
VS beginnen volgende week onderhandelingen Iran en Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.

8 uur geleden