
Franse president Macron gaat begin april naar China
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron brengt naar eigen zeggen begin april een bezoek aan China. Hij wil er bij de Chinese regering op aandringen druk uit te oefenen op Rusland "om de agressie te stoppen en aan vrede te gaan werken".
China heeft vrijdag een twaalfpuntenplan gelanceerd om uiteindelijk in Oekraïne tot een staakt-het-vuren te komen. Macron heeft dat begroet. China probeert sinds enkele weken te bemiddelen. Het land heeft de Russische inval niet veroordeeld en doet goede zaken met Rusland, dat door westerse sancties wordt getroffen. Maar in het Chinese document staat dat de territoriale onschendbaarheid van landen dient te worden gerespecteerd.
Het puntenplan is erg algemeen geformuleerd en roept er onder meer toe op dat "alle betrokken partijen Rusland en Oekraïne moeten steunen om in dezelfde richting te werken en de directe dialoog zo snel mogelijk te hervatten". De belangrijkste punten zijn volgens China gericht op geleidelijke de-escalatie om uiteindelijk tot een staakt-het-vuren te komen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat Patriot-luchtverdedigingsraketten sturen naar Oekraïne zodat het zich kan verdedigen tegen Russische aanvallen. Dat kondigde hij zondag aan tegen journalisten op de luchtmachtbasis Andrews in Maryland, even buiten Washington.
59 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump brengt van 17 tot 19 september een staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk. Dat maakte Buckingham Palace maandag bekend.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron wil miljarden euro's extra uitgeven aan defensie. Dat kondigde hij zondag aan, een dag voor de nationale feestdag 'Quatorze Juillet'.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De voormalige Nigeriaanse president Muhammadu Buhari is zondag op 82-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de huidige president, Bola Tinubu. Buhari overleed in Londen "na een langdurige ziekte", aldus Tinubu.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Een klein privévliegtuig is neergestort bij vliegveld London Southend en in een enorme vuurbal geëxplodeerd. Dat melden Britse media, waaronder The Guardian en nieuwssite UKNIP.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier heeft zich uitgesproken voor de invoering van een nieuwe vorm van dienstplicht om de strijdkrachten van het land te versterken. In een interview met de zender ZDF wees hij op de veranderende veiligheidssituatie in Europa, de Russische oorlog in Oekraïne en de houding van de Amerikaanse regering tegenover de NAVO.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van Rusland en China hebben met elkaar gesproken over de relaties van beide landen met de Verenigde Staten. Ook spraken de twee landen over het vooruitzicht op vrede in Oekraïne, zei het Russische ministerie in een verklaring.
9 uur geleden