Franse president Macron bezoekt Rusland en Oekraïne komende week
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron bezoekt maandag Rusland en dinsdag Oekraïne in pogingen de spanningen tussen het Kremlin en het Westen over Oekraïne te verminderen. Het Westen beschuldigt Rusland ervan met een invasie in Oekraïne te dreigen. En Moskou stelt dat de westerse mogendheden de spanningen opdrijven en de redelijke Russische zorgen over de eigen veiligheid niet serieus wensen te nemen.
Leiders van een reeks westerse landen hebben met Moskou en Kiev getelefoneerd of gaan op pad om de crisis te bezweren. Premier Mark Rutte was bijvoorbeeld deze week net als de Britse en Poolse premiers in Kiev. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz is van plan half februari ook naar Moskou en Kiev te gaan. Duitsland en Frankrijk zijn samen al jaren betrokken bij bemiddelingspogingen rond het conflict in Oekraïne. Volgens de Franse regering komt er binnenkort een bijeenkomst in Berlijn met Macron en Scholz. Daarbij schuift dan ook de Poolse premier Andrzej Duda aan.
Meer uit Buitenland
DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
8 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
11 uur geleden