Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse president Macron bezoekt Rusland en Oekraïne komende week

Franse president Macron bezoekt Rusland en Oekraïne komende week

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron bezoekt maandag Rusland en dinsdag Oekraïne in pogingen de spanningen tussen het Kremlin en het Westen over Oekraïne te verminderen. Het Westen beschuldigt Rusland ervan met een invasie in Oekraïne te dreigen. En Moskou stelt dat de westerse mogendheden de spanningen opdrijven en de redelijke Russische zorgen over de eigen veiligheid niet serieus wensen te nemen.

Leiders van een reeks westerse landen hebben met Moskou en Kiev getelefoneerd of gaan op pad om de crisis te bezweren. Premier Mark Rutte was bijvoorbeeld deze week net als de Britse en Poolse premiers in Kiev. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz is van plan half februari ook naar Moskou en Kiev te gaan. Duitsland en Frankrijk zijn samen al jaren betrokken bij bemiddelingspogingen rond het conflict in Oekraïne. Volgens de Franse regering komt er binnenkort een bijeenkomst in Berlijn met Macron en Scholz. Daarbij schuift dan ook de Poolse premier Andrzej Duda aan.

Meer uit Buitenland

Israël wil 'geen eindeloze oorlog' met Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.

18 minuten geleden
Bondgenoten sprokkelen nog wat Patriot-raketten voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.

2 uur geleden
Iran meldt schade aan historisch paleis na aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

2 uur geleden
WHO waarschuwt voor zwarte regen in Iran na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt in Iran voor "zwarte regen", na aanvallen op olie-installaties. De rook die bij de aanvallen vrijkomt, kan olie bevatten die daarna in zwarte druppels weer naar beneden komt. De WHO heeft hier deze week meerdere meldingen over ontvangen.

2 uur geleden
Experts: Russische kinderdeportaties misdaden tegen menselijkheid

GENÈVE (ANP/AFP) - Rusland pleegde misdaden tegen de menselijkheid door het "deporteren en gedwongen overbrengen" van Oekraïense kinderen naar Rusland. Tot die conclusie komt een onafhankelijke VN-commissie na onderzoek. Het onderzoek werd ingesteld in 2022, vlak nadat de Russische invasie van Oekraïne was begonnen.

2 uur geleden
Merz bezorgd dat Israël en VS geen plan hebben voor oorlog Iran

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz maakt zich naar eigen zeggen zorgen dat de Verenigde Staten en Israël geen gezamenlijk plan hebben om een duidelijk einde te maken aan de oorlog in Iran. De situatie wordt volgens hem zelfs steeds onduidelijker.

3 uur geleden
Minister VS: vandaag meest intensieve aanvallen op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth stelt dat zijn land de aanvallen op Iran verder opvoert, terwijl de Iraanse oorlogsinspanningen juist verzwakken. Hij zei op een persconferentie dat de VS dinsdag de meest intensieve aanvallen op Iran uitvoeren sinds het begin van de oorlog.

3 uur geleden