Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse president Macron: 11 mei geen terugkeer naar normaal leven

Franse president Macron: 11 mei geen terugkeer naar normaal leven

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gewaarschuwd dat 11 mei geen dag is dat het land terugkeert naar een normaal leven. Het is slechts een stapje op weg naar de versoepeling van de maatregelen die zijn opgelegd om het coronavirus tegen te gaan. De president zei dit in een toespraak ter gelegenheid van de Dag van de Arbeid (1 mei) . Hij begroette "de geest van 1 mei", die normaal gesproken in Frankrijk een dag van grote samenscholingen en protesten is. De actiebereidheid toont zich tijdens de coronacrisis nu voornamelijk via sociale media.

De regering van Macron heeft de bewegingsvrijheid veel sterker ingeperkt dan bijvoorbeeld in ons land of Duitsland. De regering wil dat 11 mei geleidelijk aan versoepelen en heeft een kaart gepubliceerd met de departementen. Die in het rood gekleurd zijn, blijven onder strenge beperkingen vallen. Het gaat vooral om het noorden en noordoosten van het land inclusief Parijs. De oranje gekleurde zijn nog twijfelgevallen en de groene, vooral in het westen en zuidwesten, zijn klaar voor de versoepeling. Sommige departementen hebben al boos gereageerd op 'hun kleur'. Zo is bijvoorbeeld het noorden van Corsica rood gekleurd en het zuiden van het eiland groen. De regering heeft beloofd later vandaag met een geactualiseerde kaart te komen, meldden Franse media.

Meer uit Buitenland

Estland: Russische grenswachten staken illegaal grens over

TALLINN (ANP/DPA) - Drie Russische grenswachten zijn woensdag illegaal de grens met Estland overgestoken, meldt het Estse ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de grensrivier Narva zijn overgestoken naar het oosten van Estland, waar veel etnische Russen wonen.

43 minuten geleden
Von der Leyen: we moeten vandaag oplossing geld Oekraïne vinden

BRUSSEL (ANP) - Het belangrijkste doel van de top van EU-regeringsleiders is het veiligstellen van financiering voor Oekraïne voor de komende twee jaar, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie bij aankomst in Brussel. "We moeten vandaag een oplossing vinden", benadrukte ze.

45 minuten geleden
Brit veroordeeld tot 13 jaar voor meevechten met Oekraïne

DONETSK (ANP/AFP) - Een Britse man is in het bezette deel van Donetsk veroordeeld tot dertien jaar gevangenisstraf. Een door Rusland gecontroleerde rechtbank heeft hem schuldig bevonden aan huurlingenwerk voor Oekraïne.

49 minuten geleden
Poolse premier Tusk: of geld vandaag of bloed morgen

BRUSSEL (ANP) - Voor de Poolse premier Donald Tusk staan de EU-regeringsleiders donderdag op de EU-top voor een simpele keuze over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Of geld vandaag, of bloed morgen." Hij doelt daarbij niet zozeer op de gevolgen voor Oekraïne dat veel geld nodig heeft voor wapens en munitie. "Ik heb het over Europa", zei Tusk bij binnenkomst in Brussel.

1 uur geleden
Witte Huis onthult plakkaten voor presidenten met mening Trump

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft een nieuwe reeks plakkaten gepresenteerd bij portretten van de presidenten. Op de bordjes wordt duidelijk de mening van de huidige president Donald Trump over zijn voorgangers uiteengezet, schrijft The New York Times.

2 uur geleden
Boeren blokkeren straten in Brussel voor EU-top

BRUSSEL (ANP) - Honderden en mogelijk duizenden boeren blokkeren met hun tractoren de straten van Brussel, waar donderdag een EU-top begint. Ze protesteren tegen het Europese landbouwbeleid en een mogelijk vrijhandelsakkoord tussen de EU en het Zuid-Amerikaanse handelsblok Mercosur.

2 uur geleden
Rob Reiner en vrouw overleden door meerdere steekwonden

LOS ANGELES (ANP) - Rob Reiner en zijn vrouw Michele Singer zijn overleden aan de gevolgen van "meerdere steekwonden". Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN, op basis van documenten die de lijkschouwer van Los Angeles heeft vrijgegeven.

2 uur geleden