Franse president Macron: 11 mei geen terugkeer naar normaal leven
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gewaarschuwd dat 11 mei geen dag is dat het land terugkeert naar een normaal leven. Het is slechts een stapje op weg naar de versoepeling van de maatregelen die zijn opgelegd om het coronavirus tegen te gaan. De president zei dit in een toespraak ter gelegenheid van de Dag van de Arbeid (1 mei) . Hij begroette "de geest van 1 mei", die normaal gesproken in Frankrijk een dag van grote samenscholingen en protesten is. De actiebereidheid toont zich tijdens de coronacrisis nu voornamelijk via sociale media.
De regering van Macron heeft de bewegingsvrijheid veel sterker ingeperkt dan bijvoorbeeld in ons land of Duitsland. De regering wil dat 11 mei geleidelijk aan versoepelen en heeft een kaart gepubliceerd met de departementen. Die in het rood gekleurd zijn, blijven onder strenge beperkingen vallen. Het gaat vooral om het noorden en noordoosten van het land inclusief Parijs. De oranje gekleurde zijn nog twijfelgevallen en de groene, vooral in het westen en zuidwesten, zijn klaar voor de versoepeling. Sommige departementen hebben al boos gereageerd op 'hun kleur'. Zo is bijvoorbeeld het noorden van Corsica rood gekleurd en het zuiden van het eiland groen. De regering heeft beloofd later vandaag met een geactualiseerde kaart te komen, meldden Franse media.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
1 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
3 uur geleden