Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse president maakt ommezwaai met uitbreiding kerncentrales

Franse president maakt ommezwaai met uitbreiding kerncentrales

BELFORT (ANP) - Frankrijk gaat bij nader inzien toch fors inzetten op kernenergie. President Emmanuel Macron presenteert in het oostelijke Belfort grootste plannen voor de bouw van meer kernreactoren. Bijna vijf jaar terug ging Macron het land stapsgewijs van kerncentrales ontdoen, maar nu wordt om te beginnen 50 miljard euro gepompt in de bouw van zes nieuwe centrales van het type EPR.

De zes moeten in 2045 gereed zijn. Maar daar blijft het volgens Macron niet bij. Daarna moeten er nog acht verrijzen tussen 2050 en 2065 voor naar schatting 100 miljard euro. De ambitieuze aanpak wordt mede ingegeven door het voornemen minder broeikasgassen uit te stoten, de stijgende vraag naar energie en de aanzienlijke afname van de productie van kernenergie in de afgelopen jaren. Van de 56 bestaande kernreactoren zijn er momenteel twaalf buiten werking. Zeven wegens onderhoud, vijf door mankementen.

Frankrijk heeft in dertig jaar tijd niet zo weinig kernenergie geproduceerd en daarom moet de productie volgens de planners voor 2045 met 66 procent worden opgeschroefd, aldus Franse media.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde komt op EU-terroristenlijst

BRUSSEL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) komt op de Europese terroristenlijst, zo hebben de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag besloten. Het heeft lang geduurd voordat de EU hiertoe is gekomen, maar nadat een aantal grote landen waaronder Frankrijk overstag ging, stemden donderdag ook kleinere landen ermee in. Voor een dergelijk besluit is unanimiteit vereist.

52 minuten geleden
ICE-baas Homan koppelt inzet aan mate van lokale samenwerking

MINNEAPOLIS (ANP) - Meer samenwerking met lokale autoriteiten kan leiden tot minder ICE-agenten op straat. Dat heeft Tom Homan, die zich bezighoudt met grenskwesties en nu in Minnesota toeziet op het werk van die federale immigratiedienst en de grenspolitie, donderdag gezegd. Homan pleit voor meer contact met lokale gevangenissen, voordat zij "veiligheidsdreigingen" vrijlaten. "Het zal minder agenten vergen op die manier", aldus Homan.

1 uur geleden
Brussel wil wortel en stok inzetten bij EU-visumbeleid

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil het EU-visumbeleid aanpassen met de wortel-en-stokmethode; een systeem van belonen en straffen. Niet-EU-landen die uitgeprocedeerde asielzoekers terugnemen, worden daarvoor beloond met soepelere regels. Landen die weigeren uitgeprocedeerde asielzoekers terug te nemen, worden in de toekomst juist bestraft met strengere voorwaarden voor hun burgers om een visum voor de EU te bemachtigen. Dat staat in de donderdag gepresenteerde visumstrategie van de Commissie.

2 uur geleden
Zwitserse functionarissen onderzocht na brand Crans-Montana

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - Het onderzoek naar de dodelijke brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana richt zich nu ook op twee lokale veiligheidsfunctionarissen, melden Zwitserse media. De lokale autoriteiten maakten eerder bekend dat de zaak sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.

3 uur geleden
Iran heeft volgens leger duizend nieuwe drones

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen duizend nieuwe drones toegevoegd aan hun wapenarsenaal. Er zal volgens de strijdkrachten "een verwoestend antwoord" komen indien het land wordt aangevallen.

3 uur geleden
Doodgeschoten Alex Pretti eerder in conflict met federaal agenten

MINNEAPOLIS (ANP) - Er is nieuw videobeeld opgedoken van de onlangs in Minneapolis door de grenspolitie doodgeschoten Alex Pretti. In de beelden, die onder meer door de BBC en de familie van Pretti zijn geverifieerd, is te zien hoe hij schreeuwt naar federale agenten en tegen een van hun auto's trapt. Daarop wordt hij naar de grond gewerkt. De beelden zijn van 13 januari, elf dagen voordat hij werd doodgeschoten.

4 uur geleden
EU wil arbeidsmigratie inzetten om economie te versterken

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil tekorten op de arbeidsmarkt dichten door meer in te zetten op legale migratie. "De EU moet ernaar streven de aantrekkelijkste plek te worden in de wereldwijde concurrentie om talent", schrijft de Europese Commissie in haar donderdag gepresenteerde migratiestrategie voor de komende vijf jaar. Hiermee versterkt de EU haar concurrentievermogen, aldus de Commissie.

4 uur geleden