Franse president maakt maatregelen tegen de derde golf bekend
PARIJS (ANP) - De Franse regering past haar beleid aan om de stijging van het aantal coronapatiënten als gevolg van een 'derde golf' te temperen. President Emmanuel Macron zal de bevolking hier om 20.00 uur over toespreken.
Dat is na beraad met de 'gezondheidsdefensieraad'. Volgens Franse media lijkt de regering met harde maatregelen te komen, omdat de president zelf het woord gaat voeren. Voor kleine aanpassingen van de bestaande beperkingen zou een toespraak van premier Jean Castex voldoen.
Zo zou besloten kunnen worden onderwijsinstellingen weer te sluiten. De "gezondheidsdefensieraad" zou nog een stap verder kunnen kunnen gaan en behalve de sluiting van scholen ook weer een keiharde lockdown kunnen invoeren met enkel essentiële winkels open en de bevolking ook overdag onder een soort huisarrest. Fransen zouden dan dag en nacht met een document de deur uit moeten om aan te geven dat het noodzakelijk is dat ze niet thuis zijn. De maatregelen worden in principe genomen voor de negentien departementen die al onder strengere maatregelen vallen, maar daar zouden meer departementen aan kunnen worden toegevoegd.
Verwacht worden ook maatregelen om het aantal ernstig zieke coronapatiënten te spreiden. Dan zouden patiënten tegen hun zin naar een andere regio kunnen worden overgeplaatst waar minder coronapatiënten in behandeling zijn. Mogelijk biedt de overheid dan financiële steun aan familieleden om de patiënten te kunnen bezoeken. Frankrijk telt 65 miljoen inwoners en heeft met 5000 ernstig zieke coronapatiënten relatief veel mensen met Covid-19 op de intensive care.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
6 uur geleden