Franse president biedt Russische tv-activiste hulp aan
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is bereid de activiste te helpen die het hoofdjournaal van de Russische staatstelevisie verstoorde met een protest tegen de Russische invasie in Oekraïne. De Franse president Emmanuel Macron zal de kwestie aankaarten in een gesprek met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin.
Frankrijk biedt de actievoerende journaliste hulp aan via de ambassade of door asiel, aldus Macron. De vrouw onderbrak een live nieuwsuitzending van het Eerste Kanaal, de belangrijkste Russische staatszender, om de oorlog in Oekraïne aan de kaak te stellen. Ze waarschuwde de kijkers de staatspropaganda niet te geloven.
De zender omschrijft de Russische invasie als een speciale operatie om Oekraïne te denazificeren, conform de verplichting van het regime in het Kremlin. Het Kremlin noemt de actie van de vrouw een vorm van hooliganisme.
Volgens de Russische burgerrechtenorganisatie OVD-info gaat het om Marina Ovsjannikova. Ze zou na het incident zijn gearresteerd. De video van het incident is massaal gedeeld op sociale media. Veel internetgebruikers prijzen de "buitengewone moed" van de vrouw.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Astronauten van het Internationale Ruimtestation (ISS) keren eerder terug naar de aarde vanwege een "medische situatie" bij een van de bemanningsleden, heeft de NASA bekendgemaakt. De toestand van het bemanningslid is stabiel, zei directeur Jared Isaacman van de ruimtevaartorganisatie tijdens een persconferentie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance waarschuwt Europese leiders zijn chef, president Donald Trump, serieus te nemen. Hij zei dit op een vraag over Groenland, dat volgens Trump beter onderdeel van de VS kan zijn dan een autonoom deel van het Deense koninkrijk. In Washington wordt gesproken over mogelijkheden het grootste eiland ter wereld, met 57.000 inwoners, te kopen of gewoon in te nemen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - In de Iraanse hoofdstad Teheran en grote delen van het land is volgens waarnemers van de groep NetBlocks het internet uitgevallen. In het land zijn massale protesten tegen de hyperinflatie en de jarenlange schaarste aan essentiële goederen.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.
7 uur geleden