Franse premier ziet niets in EU-deal met Mercosur
BRUSSEL (ANP/AFP) - Frankrijk gaat niet akkoord met een vrijhandelsverdrag tussen de Europese Unie en de Zuid-Amerikaanse Mercosur-landen zoals dat nu op tafel ligt. Dat zei de Franse premier Michel Barnier na afloop van een gesprek met Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie.
"Ik heb aan de voorzitter gezegd dat dit akkoord, in de huidige vorm, niet acceptabel is of zal zijn voor Frankrijk", zei Barnier tegen journalisten in Brussel. "Mijn advies is om het standpunt van een land als Frankrijk niet te negeren."
De EU onderhandelt al meer dan twintig jaar over een vrijhandelsverdrag met de Mercosur, die bestaat uit Argentinië, Brazilië, Bolivia, Paraguay en Uruguay. In september kwamen signalen naar buiten dat de twee landenblokken vooruitgang hadden geboekt bij de gesprekken, met name op het gebied van milieu en overheidsopdrachten.
Maar Barnier stelde woensdag dat de overeenkomst "een desastreuze impact kan hebben op hele sectoren, vooral de landbouw en veeteelt". Andere Europese landen hebben volgens de premier dezelfde zorgen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ook werknemers van metaalbedrijven, bouwbedrijven en woningbouwcorporaties staken tegen de voorgenomen bezuinigingen op sociale zekerheid door het kabinet. Volgens vakbond FNV leggen in totaal duizenden mensen het werk neer bij verschillende stakingsacties van vrijdag 4 september tot en met vrijdag 11 september.
3 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - In het tweede kwartaal van dit jaar zijn 4 procent meer woningen verkocht dan een jaar geleden, meldt het Kadaster. De groei vlakt wel af. In het eerste kwartaal van dit jaar was de toename 18 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In het tweede kwartaal van dit jaar zijn 4 procent meer woningen verkocht dan een jaar geleden, meldt het Kadaster. De groei vlakt wel af. In het eerste kwartaal van dit jaar was de toename 18 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.
6 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Chipbedrijf Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal de omzet en winst meer dan verdubbeld in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Grote techbedrijven investeren gigantische bedragen in datacenters voor AI-toepassingen en kopen daarvoor halfgeleiders van Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie. Volgens topman Jensen Huang blijft de vraag naar extra rekenkracht voor AI-toepassingen sneller groeien.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Beleggers zijn op Wall Street in afwachting van kwartaalcijfers van Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van AI-chips en het waardevolste bedrijf ter wereld. De cijfers worden na sluiting van de beurs bekendgemaakt.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft woensdag een rapport naar buiten gebracht waarin het stap voor stap beschrijft hoe AI-modellen van het bedrijf vorige maand tijdens een test wisten in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face. Daarin toont het bedrijf zich schuldbewust over het incident. Ook vertelt OpenAI over de inspanningen die het doet om zulke incidenten in de toekomst te voorkomen.
8 uur geledenBURLINGTON (ANP) - Ben & Jerry's-oprichter Ben Cohen heeft opnieuw uitgehaald naar Magnum, het moederbedrijf van het ijsmerk. Ben & Jerry's benoemde woensdag drie nieuwe directeuren van de onafhankelijke raad van bestuur. Cohen beschuldigt Magnum ervan deze bestuursleden te hebben benoemd zonder daarvoor bevoegd te zijn. De nieuwe directeuren zijn Nora Benavidez, Michael McAfee en Eva Schulte.
10 uur geleden