Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse premier wijst op zware schuldenlast in regeringsverklaring

Franse premier wijst op zware schuldenlast in regeringsverklaring

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier François Bayrou heeft in zijn regeringsverklaring in het parlement betoogd dat de Franse staat bezwijkt onder een enorme schuldenlast. Die hangt volgens hem als 'een zwaard van Damocles' boven de republiek. "Alle politieke partijen, zonder uitzondering, dragen hier verantwoordelijkheid voor in de afgelopen decennia" en de Fransen lopen volgens de premier naar de afgrond.

Bayrou hoopt met de door hem geschetste financiële noodtoestand voldoende steun van de oppositie te werven om aan het werk te gaan als regeringsleider van een centrumrechts kabinet. Zowel de linkse als de rechtse oppositie wil onder meer dat het eerder door president Macron ingevoerde nieuwe pensioenstelsel van tafel gaat. Bayrou is hen in zijn toespraak tegemoetgekomen door te zeggen dat het pensioenstelsel "weer terug naar de werkplaats" gaat en er hervormingen komen. Hij voorziet over 2025 een begrotingstekort van 5,4 procent van het bbp en een groei van de economie van slechts 0,9 procent.

Bayrou werd door president Emmanuel Macron naar voren geschoven, maar de aanhang van Macron en Bayrou heeft geen meerderheid in de Franse Tweede Kamer.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

24 minuten geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

42 minuten geleden
Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

2 uur geleden
IMF en Oekraïne sluiten deal over nieuwe regeling van 8,2 miljard

KYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.

2 uur geleden
Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

4 uur geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

4 uur geleden
AEX sluit flink hoger door hoop op renteverlaging Fed in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.

6 uur geleden