Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse premier wijst op zware schuldenlast in regeringsverklaring

Franse premier wijst op zware schuldenlast in regeringsverklaring

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier François Bayrou heeft in zijn regeringsverklaring in het parlement betoogd dat de Franse staat bezwijkt onder een enorme schuldenlast. Die hangt volgens hem als 'een zwaard van Damocles' boven de republiek. "Alle politieke partijen, zonder uitzondering, dragen hier verantwoordelijkheid voor in de afgelopen decennia" en de Fransen lopen volgens de premier naar de afgrond.

Bayrou hoopt met de door hem geschetste financiële noodtoestand voldoende steun van de oppositie te werven om aan het werk te gaan als regeringsleider van een centrumrechts kabinet. Zowel de linkse als de rechtse oppositie wil onder meer dat het eerder door president Macron ingevoerde nieuwe pensioenstelsel van tafel gaat. Bayrou is hen in zijn toespraak tegemoetgekomen door te zeggen dat het pensioenstelsel "weer terug naar de werkplaats" gaat en er hervormingen komen. Hij voorziet over 2025 een begrotingstekort van 5,4 procent van het bbp en een groei van de economie van slechts 0,9 procent.

Bayrou werd door president Emmanuel Macron naar voren geschoven, maar de aanhang van Macron en Bayrou heeft geen meerderheid in de Franse Tweede Kamer.

Meer uit Financieel

OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

21 minuten geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

41 minuten geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

2 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

2 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

2 uur geleden
Duizenden gebruikers socialemediaplatform X klagen over storing

BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.

4 uur geleden
Bioscopen uiten bij EU zorgen over overname Warner Bros.

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.

4 uur geleden