Franse premier verdedigt binnenlandse vlucht naar stembureau
PARIJS (ANP/DPA) - De Franse premier Jean Castex claimt niets verkeerds te hebben gedaan met zijn korte binnenlandse vlucht van afgelopen zondag. Hij vloog toen voor de presidentsverkiezingen van Parijs naar Prades en weer terug. De afstand tussen de twee plaatsen is zo'n 800 kilometer.
Castex heeft tegen de Franse zender RTL gezegd dat hij zich heeft gehouden aan de regels die voor premiers gelden. Hij zei het regeringstoestel te hebben genomen omdat hij als premier indien nodig zo snel mogelijk weer in Parijs moet kunnen zijn. Volgens Franse media was hij twee uur in Prades.
Castex reisde af naar Prades, omdat hij niet per brief kon stemmen. Prades is een kleine gemeente in het zuiden van het land, waar hij tot 2020 burgemeester was. Eerder dit jaar werd hij ook al bekritiseerd omdat hij vloog naar afspraken binnen Frankrijk in plaats van dat hij met een hogesnelheidstrein ging.
De tweede ronde van de Franse presidentsverkiezingen vindt op 24 april plaats. Het is niet bekend of Castex dan opnieuw vanuit Parijs naar Prades zal vliegen om er zijn stem uit te brengen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
3 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
5 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
9 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
11 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
11 uur geleden