Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse premier verdedigt binnenlandse vlucht naar stembureau

Franse premier verdedigt binnenlandse vlucht naar stembureau

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse premier Jean Castex claimt niets verkeerds te hebben gedaan met zijn korte binnenlandse vlucht van afgelopen zondag. Hij vloog toen voor de presidentsverkiezingen van Parijs naar Prades en weer terug. De afstand tussen de twee plaatsen is zo'n 800 kilometer.

Castex heeft tegen de Franse zender RTL gezegd dat hij zich heeft gehouden aan de regels die voor premiers gelden. Hij zei het regeringstoestel te hebben genomen omdat hij als premier indien nodig zo snel mogelijk weer in Parijs moet kunnen zijn. Volgens Franse media was hij twee uur in Prades.

Castex reisde af naar Prades, omdat hij niet per brief kon stemmen. Prades is een kleine gemeente in het zuiden van het land, waar hij tot 2020 burgemeester was. Eerder dit jaar werd hij ook al bekritiseerd omdat hij vloog naar afspraken binnen Frankrijk in plaats van dat hij met een hogesnelheidstrein ging.

De tweede ronde van de Franse presidentsverkiezingen vindt op 24 april plaats. Het is niet bekend of Castex dan opnieuw vanuit Parijs naar Prades zal vliegen om er zijn stem uit te brengen.

Meer uit Buitenland

EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

1 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

1 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

1 uur geleden
Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

1 uur geleden
Man gooit vloeistof naar ex-kroonprins Iran in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.

1 uur geleden
Hongarije trekt blokkade in: Oekraïne krijgt EU-lening 90 miljard

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Rode Kruis-vrijwilligers aangevallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.

2 uur geleden