Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse premier verdedigt binnenlandse vlucht naar stembureau

Franse premier verdedigt binnenlandse vlucht naar stembureau

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse premier Jean Castex claimt niets verkeerds te hebben gedaan met zijn korte binnenlandse vlucht van afgelopen zondag. Hij vloog toen voor de presidentsverkiezingen van Parijs naar Prades en weer terug. De afstand tussen de twee plaatsen is zo'n 800 kilometer.

Castex heeft tegen de Franse zender RTL gezegd dat hij zich heeft gehouden aan de regels die voor premiers gelden. Hij zei het regeringstoestel te hebben genomen omdat hij als premier indien nodig zo snel mogelijk weer in Parijs moet kunnen zijn. Volgens Franse media was hij twee uur in Prades.

Castex reisde af naar Prades, omdat hij niet per brief kon stemmen. Prades is een kleine gemeente in het zuiden van het land, waar hij tot 2020 burgemeester was. Eerder dit jaar werd hij ook al bekritiseerd omdat hij vloog naar afspraken binnen Frankrijk in plaats van dat hij met een hogesnelheidstrein ging.

De tweede ronde van de Franse presidentsverkiezingen vindt op 24 april plaats. Het is niet bekend of Castex dan opnieuw vanuit Parijs naar Prades zal vliegen om er zijn stem uit te brengen.

Meer uit Buitenland

Israël ontvangt nieuwe lichamen van Hamas

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - Israël heeft opnieuw lichamen in ontvangst genomen die volgens Hamas van overleden gijzelaars zijn. Hulporganisatie Rode Kruis haalde de stoffelijke resten op in de Gazastrook. Als wordt bevestigd dat de twee lichamen inderdaad van Israëlische gijzelaars zijn, moet Hamas hierna nog dertien lichamen overdragen.

24 minuten geleden
Krant: Trump eist 230 miljoen van eigen ministerie van Justitie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist ongeveer 230 miljoen dollar (198 miljoen euro) van het ministerie van Justitie. Trump betoogt dat hij recht heeft op een schadevergoeding nadat hij voor zijn tweede ambtstermijn te maken had gekregen met strafrechtelijke onderzoeken, schrijft de krant The New York Times. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.

26 minuten geleden
Bloomberg: Europa en Oekraïne werken aan vredesplan

KYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Europese landen werken met Oekraïne aan een vredesplan met twaalf punten om de oorlog met Rusland te beëindigen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Colombiaanse rechter draait veroordeling oud-president terug

BOGOTA (ANP/BLOOMBERG) - Een Colombiaanse rechtbank heeft de veroordeling van oud-president Álvaro Uribe teruggedraaid. Hij was door een lagere rechtbank veroordeeld tot twaalf jaar huisarrest voor beïnvloeding van getuigen en het hinderen van de rechtsgang.

2 uur geleden
Israëlische premier Netanyahu ontslaat veiligheidsadviseur

ERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn veiligheidsadviseur ontslagen. Volgens een statement van Tzachi Hanegbi liet Netanyahu aan hem weten een nieuw hoofd van de Nationale Veiligheidsraad aan te stellen. "Ik heb de premier bedankt voor het voorrecht een partner te mogen zijn in het vormgeven van het Israëlische buitenland- en veiligheidsbeleid in uitdagende jaren", schrijft Hanegbi.

3 uur geleden
Gestolen juwelen Louvre waren volgens aanklager 88 miljoen waard

PARIJS (ANP/AFP) - De juwelen die gestolen werden uit het Louvre in Parijs waren zo'n 88 miljoen euro waard, heeft openbaar aanklager Laure Beccuau gezegd in een interview met RTL. Toch was de historische waarde volgens haar veel groter dan de economische waarde.

3 uur geleden
Vance in Israël: uitvoering Gaza-plan gaat lang duren

TEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Israël het multinationale centrum bezocht waar de uitvoering van het vredesplan voor de Gazastrook wordt gecoördineerd. Hij zei naderhand in een persmoment dat de uitvoering van het initiatief van president Donald Trump beter gaat dan verwacht, maar waarschuwde ook dat er nog veel werk verricht moet worden. "Dit gaat heel erg lang duren."

4 uur geleden