Franse premier verdedigt binnenlandse vlucht naar stembureau
PARIJS (ANP/DPA) - De Franse premier Jean Castex claimt niets verkeerds te hebben gedaan met zijn korte binnenlandse vlucht van afgelopen zondag. Hij vloog toen voor de presidentsverkiezingen van Parijs naar Prades en weer terug. De afstand tussen de twee plaatsen is zo'n 800 kilometer.
Castex heeft tegen de Franse zender RTL gezegd dat hij zich heeft gehouden aan de regels die voor premiers gelden. Hij zei het regeringstoestel te hebben genomen omdat hij als premier indien nodig zo snel mogelijk weer in Parijs moet kunnen zijn. Volgens Franse media was hij twee uur in Prades.
Castex reisde af naar Prades, omdat hij niet per brief kon stemmen. Prades is een kleine gemeente in het zuiden van het land, waar hij tot 2020 burgemeester was. Eerder dit jaar werd hij ook al bekritiseerd omdat hij vloog naar afspraken binnen Frankrijk in plaats van dat hij met een hogesnelheidstrein ging.
De tweede ronde van de Franse presidentsverkiezingen vindt op 24 april plaats. Het is niet bekend of Castex dan opnieuw vanuit Parijs naar Prades zal vliegen om er zijn stem uit te brengen.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP) - De Brits-Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai is maandag door het Hooggerechtshof van Hongkong schuldig bevonden aan samenzwering met buitenlandse mogendheden en het publiceren van opruiend materiaal. De veroordeling valt onder de nationale veiligheidswet die China in 2020 aan Hongkong oplegde en kan uitmonden in een levenslange gevangenisstraf.
28 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft maandag gepleit voor strengere wapenwetten, een dag nadat bij een aanslag op een joodse viering bij Bondi Beach bij Sydney vijftien mensen om het leven kwamen.
31 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - In het huis van de Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner in Los Angeles zijn zondag twee mensen dood aangetroffen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder NBCLA.
32 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Een inzamelingsactie voor Ahmed al Ahmed, de man die een van de schutters ontwapende bij de dodelijke aanslag op een joods feest op Bondi Beach in Sydney, heeft inmiddels ruim 340.000 Australische dollar (zo'n 193.000 euro) opgebracht.
1 uur geledenSAFI (ANP) - Door plotselinge zware regenval zijn zondag zeker 21 mensen om het leven gekomen in de Marokkaanse kuststad Safi, melden lokale autoriteiten. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen, waarbij modderstromen auto's en vuilcontainers door de straten meesleurden.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische binnenlandse inlichtingendienst ASIO heeft zes jaar geleden onderzoek gedaan naar een van de daders van de aanslag bij Bondi Beach, om diens banden met een cel van terreurgroep Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Australische publieke omroep ABC News op basis van bronnen bij de antiterreureenheid.
2 uur geledenSANTIAGO (ANP/RTR) - De radicaalrechtse advocaat José Antonio Kast heeft zondag de presidentsverkiezingen in Chili gewonnen. Hij behaalde 59,2 procent van de stemmen in de tweede ronde, tegenover 40,8 procent voor de linkse kandidaat Jeannette Jara, die haar nederlaag heeft erkend.
5 uur geleden