Franse premier noemt aanval bij politiebureau terrorisme
RAMBOUILLET (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier Jean Castex zegt dat de steekpartij bij een politiebureau in Rambouillet een terroristische aanslag was. Een 49-jarige politiemedewerkster kwam om het leven nadat een man uit Tunesië haar twee keer in de keel had gestoken. De dader werd direct na de aanval doodgeschoten door agenten.
"De regio rond Parijs is wederom het slachtoffer van een terroristische aanslag", aldus Castex in een verklaring. Bronnen rond het onderzoek hebben tegen persbureau AFP gezegd dat de dader "Allahu akbar" zou hebben geroepen. Dat betekent God is de grootste. De aanklager zei ook al dat de dader mogelijk jihadistische leuzen heeft geroepen tijdens de aanval, wat eerder nog werd ontkend.
President Emmanuel Macron twitterde na de aanslag dat Frankrijk "nooit zal opgeven in de strijd tegen islamitisch terrorisme".
Aanslagen
De antiterreureenheid van de politie onderzoekt het incident. Castex twitterde eerder al dat hij meeleeft met de naasten van de vrouw. "Onze republiek is vandaag een heldin verloren door een barbaarse daad." De premier bezocht ook het politiebureau in Rambouillet, net buiten Parijs.
Frankrijk is de laatste jaren regelmatig getroffen door terroristische aanslagen, vaak uitgevoerd met een mes. Zo werden op 29 oktober 2020 in een stad in de buurt van Nice drie mensen doodgestoken, een van hen werd onthoofd. De dader werd opgepakt. Dertien dagen eerder werd docent Samuel Paty onthoofd, de radicaalislamitische dader werd uiteindelijk doodgeschoten.
Op 3 oktober 2019 doodde een ICT-medewerker van een politiebureau in Parijs drie agenten en een andere politiemedewerker. De dader werd doodgeschoten.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
8 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
10 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
13 uur geleden