Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse premier noemt aanval bij politiebureau terrorisme

Franse premier noemt aanval bij politiebureau terrorisme

RAMBOUILLET (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier Jean Castex zegt dat de steekpartij bij een politiebureau in Rambouillet een terroristische aanslag was. Een 49-jarige politiemedewerkster kwam om het leven nadat een man uit Tunesië haar twee keer in de keel had gestoken. De dader werd direct na de aanval doodgeschoten door agenten.

"De regio rond Parijs is wederom het slachtoffer van een terroristische aanslag", aldus Castex in een verklaring. Bronnen rond het onderzoek hebben tegen persbureau AFP gezegd dat de dader "Allahu akbar" zou hebben geroepen. Dat betekent God is de grootste. De aanklager zei ook al dat de dader mogelijk jihadistische leuzen heeft geroepen tijdens de aanval, wat eerder nog werd ontkend.

President Emmanuel Macron twitterde na de aanslag dat Frankrijk "nooit zal opgeven in de strijd tegen islamitisch terrorisme".

Aanslagen

De antiterreureenheid van de politie onderzoekt het incident. Castex twitterde eerder al dat hij meeleeft met de naasten van de vrouw. "Onze republiek is vandaag een heldin verloren door een barbaarse daad." De premier bezocht ook het politiebureau in Rambouillet, net buiten Parijs.

Frankrijk is de laatste jaren regelmatig getroffen door terroristische aanslagen, vaak uitgevoerd met een mes. Zo werden op 29 oktober 2020 in een stad in de buurt van Nice drie mensen doodgestoken, een van hen werd onthoofd. De dader werd opgepakt. Dertien dagen eerder werd docent Samuel Paty onthoofd, de radicaalislamitische dader werd uiteindelijk doodgeschoten.

Op 3 oktober 2019 doodde een ICT-medewerker van een politiebureau in Parijs drie agenten en een andere politiemedewerker. De dader werd doodgeschoten.

Meer uit Buitenland

Iran neemt opnieuw Golfstaten onder vuur

DUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.

2 uur geleden
Mexico zegt elf leden van drugskartel te hebben gedood

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.

4 uur geleden
Brussel grijpt niet rigoureuzer in om energiekosten te verlagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.

4 uur geleden
Jetten: liggen geen schepen van ons klaar voor Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.

5 uur geleden
Man van 19 sterft in cel van Amerikaanse vreemdelingendienst ICE

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.

10 uur geleden
Netanyahu: Iran niet langer in staat uranium te verrijken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.

11 uur geleden
Zelensky wil onderhandelingen met Rusland hervatten

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.

11 uur geleden