Franse premier kondigt aanscherping coronamaatregelen aan
PARIJS (ANP/RTR) - Het is de afgelopen twee weken de verkeerde kant opgegaan met de Franse uitbraak van het coronavirus. Dat zei premier Jean Castex dinsdag. Volgens de premier beginnen de Fransen onzorgvuldig om te gaan met de coronaregels. Hij pleitte voor een collectieve aanpak en kondigde een aanscherping van een aantal maatregelen aan.
Zo wordt het verbod op publieke bijeenkomsten van meer dan 5000 personen verlengd tot eind oktober en komen er nieuwe beperkingen in de twintig grootste steden. Ook wordt lokale overheden gevraagd dringender aan te sturen op het gebruik van mondkapjes.
"Als we niet collectief optreden, lopen we verhoogd risico dat een terugslag in de epidemie moeilijk te beheersen wordt", zei Castex tijdens een bezoek aan een intensivecareafdeling van een ziekenhuis in Zuid-Frankrijk.
De premier benadrukte dat er meer gedaan kan worden om mensen die symptomen van het virus hebben op te sporen. Wekelijks worden er op dit moment 600.000 mensen getest.
Meer uit Buitenland
BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
13 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
14 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
14 uur geleden