Franse premier kondigt aanscherping coronamaatregelen aan
PARIJS (ANP/RTR) - Het is de afgelopen twee weken de verkeerde kant opgegaan met de Franse uitbraak van het coronavirus. Dat zei premier Jean Castex dinsdag. Volgens de premier beginnen de Fransen onzorgvuldig om te gaan met de coronaregels. Hij pleitte voor een collectieve aanpak en kondigde een aanscherping van een aantal maatregelen aan.
Zo wordt het verbod op publieke bijeenkomsten van meer dan 5000 personen verlengd tot eind oktober en komen er nieuwe beperkingen in de twintig grootste steden. Ook wordt lokale overheden gevraagd dringender aan te sturen op het gebruik van mondkapjes.
"Als we niet collectief optreden, lopen we verhoogd risico dat een terugslag in de epidemie moeilijk te beheersen wordt", zei Castex tijdens een bezoek aan een intensivecareafdeling van een ziekenhuis in Zuid-Frankrijk.
De premier benadrukte dat er meer gedaan kan worden om mensen die symptomen van het virus hebben op te sporen. Wekelijks worden er op dit moment 600.000 mensen getest.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
16 minuten geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is uiterst kritisch over het voorstel van de Europese Commissie voor het gemeenschappelijk landbouwbeleid in de nieuwe meerjarenbegroting 2028-2034. Duidelijkheid, voorspelbaarheid en eerlijkheid zijn essentieel voor een landbouwbeleid dat boeren en plattelandsgemeenschappen echt ondersteunt, maar dat ontbreekt, vatte ERK-lid Iliana Ivanova maandag de kritiek samen.
3 uur geledenEDINBURGH (ANP) - De Schotse Labour-leider Anas Sarwar heeft zijn partijgenoot Keir Starmer opgeroepen op te stappen als premier. Sarwar is het meest prominente Labour-lid tot nu toe dat openlijk heeft uitgesproken dat Starmer moet vertrekken.
5 uur geleden