Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse premier komt komende uren niet met nieuwe regering

Franse premier komt komende uren niet met nieuwe regering

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier François Bayrou komt sowieso niet maandag voor 18.00 uur met een regering, meldt het Élysée. Dat heeft te maken met de nationale dag van rouw die is afgekondigd vanwege de grote verwoestingen die een cycloon heeft aangericht op het Franse eiland Mayotte.

Bayrou werd tien dagen geleden aangesteld, nadat het parlement de vorige regering had weggestemd. Hij zei vorige week dat hij hoopte dat zijn nieuwe kabinet "in het weekend" en "in ieder geval voor Kerstmis" zou worden gepresenteerd.

Bayrou sprak president Emmanuel Macron zondag, maar kondigde tegen de verwachting in geen nieuwe coalitie aan. Het is niet duidelijk wanneer hij dat wel gaat doen.

Bayrou moet de vierde regering dit jaar onder Macron samenstellen, een zeer lastige taak. Geen enkele partij of alliantie van partijen heeft sinds de vervroegde verkiezingen van afgelopen zomer een meerderheid in het parlement. Bayrou's voorganger Michel Barnier leidde drie maanden een minderheidsregering.

Meer uit Buitenland

Ingewijde meldt doorbraak in onderhandelingen over oorlog Gaza

DOHA (ANP/RTR) - Een ingewijde zegt tegen persbureau Reuters dat er een doorbraak is bereikt in de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog in de Gazastrook. Er is een "definitieve" conceptovereenkomst over een wapenstilstand en de vrijlating van gijzelaars naar Israël en Hamas gestuurd, aldus de functionaris.

42 minuten geleden
Particuliere brandweer in trek in brandend Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Sommige vastgoedbezitters in Los Angeles doen een beroep op particuliere brandweerkorpsen om hun bezittingen te beschermen, bericht de krant The New York Times. Ze willen in de brandende stad niet afhankelijk zijn van overheidsdiensten.

2 uur geleden
Dodental door branden Los Angeles loopt verder op

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Het aantal dodelijke slachtoffers als gevolg van de grote bosbranden rond de Amerikaanse stad Los Angeles is opgelopen tot 24, aldus de autoriteiten zondag. De County van Los Angeles, vergelijkbaar met de gemeenteraad, publiceerde een lijst met dodelijke slachtoffers, zonder verdere details over de identiteit te geven. Het dodental stond hiervoor op zestien.

6 uur geleden
Zelensky biedt Los Angeles hulp van Oekraïense brandweerlieden

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft hulp van Oekraïense brandweerlieden aangeboden aan het door bosbranden geteisterde Los Angeles. Hij zei dat zijn brandweerlieden "Amerikanen kunnen helpen levens te redden" bij het bestrijden van de branden.

7 uur geleden
Geëvacueerden Los Angeles kunnen nog dagen niet naar huis

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen die door de enorme branden in en rondom Los Angeles hun huizen uit moesten, kunnen de komende vier dagen nog niet terug naar huis, aldus functionarissen zondag. Inmiddels hebben evacués rijen gevormd bij controleposten in de hoop de evacuatiezones in te komen die zijn gecreëerd bij de wijk Pacific Palisades en bij het stadsdeel Eaton, waar ook veel bosbranden woeden.

8 uur geleden
Doden door aardverschuivingen in Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Aardverschuivingen veroorzaakt door stortregens in het zuidoosten van Brazilië hebben aan minstens tien mensen het leven gekost, meldden reddingsdiensten in de staat Minas Gerais zondag.

8 uur geleden
IDF: militaire locatie en raketlanceerplaats Hezbollah aangevallen

TEL AVIV (ANP) - Het Israëlische leger heeft zondag op X bericht dat het "terroristische" doelen van Hezbollah in Libanon heeft getroffen. "Onder de getroffen doelen bevonden zich een raketlanceerplaats, een militaire locatie en routes langs de grens tussen Syrië en Libanon die gebruikt werden om wapens naar Hezbollah te smokkelen."

8 uur geleden