Franse premier komt komende uren niet met nieuwe regering
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier François Bayrou komt sowieso niet maandag voor 18.00 uur met een regering, meldt het Élysée. Dat heeft te maken met de nationale dag van rouw die is afgekondigd vanwege de grote verwoestingen die een cycloon heeft aangericht op het Franse eiland Mayotte.
Bayrou werd tien dagen geleden aangesteld, nadat het parlement de vorige regering had weggestemd. Hij zei vorige week dat hij hoopte dat zijn nieuwe kabinet "in het weekend" en "in ieder geval voor Kerstmis" zou worden gepresenteerd.
Bayrou sprak president Emmanuel Macron zondag, maar kondigde tegen de verwachting in geen nieuwe coalitie aan. Het is niet duidelijk wanneer hij dat wel gaat doen.
Bayrou moet de vierde regering dit jaar onder Macron samenstellen, een zeer lastige taak. Geen enkele partij of alliantie van partijen heeft sinds de vervroegde verkiezingen van afgelopen zomer een meerderheid in het parlement. Bayrou's voorganger Michel Barnier leidde drie maanden een minderheidsregering.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
4 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben tot nu toe 179 gevangenen vrijgelaten onder een nieuwe amnestiewet. Daarnaast hebben 3000 mensen die op borgtocht vrij waren gratie gekregen, meldt Jorge Arreaza die namens het parlement toezicht houdt op de vrijlatingen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De president van het Louvre, Laurence des Cars, is opgestapt. Ze heeft haar ontslag aangeboden en de Franse president Emmanuel Macron heeft dat geaccepteerd. Een reden voor het vertrek noemt het presidentieel paleis niet, maar daartoe werd wel opgeroepen naar aanleiding van de geruchtmakende juwelenroof uit het Parijse museum in oktober.
8 uur geleden