Franse premier belooft concrete hulp voor Mayotte bij bezoek
MAMOUDZOU (ANP/AFP) - De nieuwe Franse premier François Bayrou is maandag aangekomen op het overzeese departement Mayotte, dat twee weken geleden getroffen werd door een zware cycloon. Bayrou beloofde "concrete actie" om de eilandengroep weer op te bouwen.
Zeker 39 mensen kwamen om het leven door cycloon Chido, maar de autoriteiten denken dat het dodental in werkelijkheid hoger kan liggen. De schade is groot en veel huizen zijn verwoest in Mayotte, het armste departement van Frankrijk.
Volgens Bayrou hebben de inwoners vaak het gevoel dat politici uit Parijs alleen maar met "mooie woorden" komen, terwijl ze concrete hulp nodig hebben. Daarom wil de premier een plan voor de heropbouw aankondigen. "En daarna komt er een tweede fase, een langetermijnplan. Want het gaat niet alleen om het herstellen van hoe Mayotte was. Het gaat om het ontwerpen van een andere toekomst voor Mayotte."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
5 uur geleden