Franse premier Bayrou doorstaat eerste motie van wantrouwen
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier François Bayrou heeft zijn eerste motie van wantrouwen overleefd. De uiterst linkse oppositiepartij La France insoumise wilde hem naar huis sturen, maar kreeg daar onvoldoende steun voor bij andere oppositiepartijen. Zo steunden het uiterst rechtse Rassemblement national en de linkse Parti socialiste de motie niet.
Bayrou is afhankelijk van steun uit de oppositiebankjes omdat zijn regering geen meerderheid heeft. Zijn voorganger Michel Barnier moest vorige maand opstappen na een motie van wantrouwen. Bayrou had allerlei concessies gedaan om de steun van de socialisten te krijgen. Hij zei ook opnieuw te willen praten over pensioenhervormingen en hield vast aan toezeggingen die zijn voorganger had gedaan.
Hoewel de premier vooralsnog kan aanblijven, wordt het een zware klus om voldoende politieke steun te vinden om de staatsbegroting goedgekeurd te krijgen. Frankrijk wordt al langer geplaagd door politieke instabiliteit. Het land had vorig jaar vier premiers en parlementsverkiezingen leverden een versplinterd parlement op. Daar heeft geen van de rivaliserende politieke kampen een meerderheid.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft tegengesproken dat zijn land raketten afvuurt op Turkije. Bewindsman Abbas Araghchi bood in een telefoongesprek met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan aan incidenten gezamenlijk te onderzoeken.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles gaat naar de Verenigde Staten voor een staatsbezoek. Buckingham Palace bevestigt dat het bezoek eind april plaatsvindt, melden Britse media, waaronder de BBC. Het bezoek staat in het teken van het 250-jarig bestaan van de onafhankelijkheid van de VS.
29 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - De bultrug die voor de Duitse kust werd gespot, is toch weer gestrand. Maandag werd bericht dat de walvis zichzelf had bevrijd en naar open zee was gezwommen, maar nu melden de lokale autoriteiten dat het dier toch weer vastzit.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van EU-leiders António Costa heeft Iran opgeroepen zijn "onaanvaardbare aanvallen op landen in de regio" te staken. Op X schrijft het EU-kopstuk dat hij met president Masoud Pezeshkian heeft gebeld en heeft gevraagd om de-escalatie en terughoudendheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is boos op Frankrijk, omdat dat land volgens hem heeft geweigerd om vliegtuigen met militaire voorraden voor Israël door het luchtruim te laten vliegen. "Frankrijk is heel onbehulpzaam geweest", schrijft Trump op Truth Social. "De Verenigde Staten zullen dit onthouden!"
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal ook na het huidige conflict in het Midden-Oosten een deel van Zuid-Libanon blijven bezetten. Dat zegt minister van Defensie Israel Katz in een videoverklaring. Daarin spreekt Katz van het behouden van een "veilige zone", een term die het land ook gebruikt om de bezetting van delen van de Syrische Golanhoogten te verdedigen. Die "defensieve linie" moet komen te liggen bij de Litani-rivier, tot waar Israël eerder oprukte.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Madonna, Pedro Pascal, Jane Fonda, Ben Stiller, John Legend en tientallen andere sterren hebben een brief ondertekend waarin wordt opgeroepen tot het sluiten van een detentiecentrum voor immigranten in Dilley, in de Amerikaanse staat Texas. Ook Javier Bardem, Keke Palmer, Susan Sarandon, Mark Ruffalo, Brittney Griner en America Ferrera behoren tot de ondertekenaars, meldt The Hollywood Reporter.
2 uur geleden