Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse premier Bayrou doorstaat eerste motie van wantrouwen

Franse premier Bayrou doorstaat eerste motie van wantrouwen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier François Bayrou heeft zijn eerste motie van wantrouwen overleefd. De uiterst linkse oppositiepartij La France insoumise wilde hem naar huis sturen, maar kreeg daar onvoldoende steun voor bij andere oppositiepartijen. Zo steunden het uiterst rechtse Rassemblement national en de linkse Parti socialiste de motie niet.

Bayrou is afhankelijk van steun uit de oppositiebankjes omdat zijn regering geen meerderheid heeft. Zijn voorganger Michel Barnier moest vorige maand opstappen na een motie van wantrouwen. Bayrou had allerlei concessies gedaan om de steun van de socialisten te krijgen. Hij zei ook opnieuw te willen praten over pensioenhervormingen en hield vast aan toezeggingen die zijn voorganger had gedaan.

Hoewel de premier vooralsnog kan aanblijven, wordt het een zware klus om voldoende politieke steun te vinden om de staatsbegroting goedgekeurd te krijgen. Frankrijk wordt al langer geplaagd door politieke instabiliteit. Het land had vorig jaar vier premiers en parlementsverkiezingen leverden een versplinterd parlement op. Daar heeft geen van de rivaliserende politieke kampen een meerderheid.

Meer uit Buitenland

Britse minister: ook Iraanse raketten richting Cyprus waargenomen

LONDEN (ANP) - Iran heeft ook twee raketten afgevuurd richting EU-lidstaat Cyprus. Dat zei de Britse minister van Defensie John Healey tijdens een interview met Sky News. "Wij denken niet dat ze waren gericht op Cyprus", zei hij.

8 minuten geleden
Israëlisch leger claimt vernietiging helft Iraanse raketarsenaal

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft naar eigen zeggen grofweg de helft van de Iraanse raketvoorraad vernietigd. Dat meldt het Israëlische leger.

15 minuten geleden
Hezbollah: we zullen geweld tegen Iran beantwoorden

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah zegt de Amerikaans-Israëlische aanvallen tegen Iran te beantwoorden. Dat meldt de leider van die militante groepering, Naim Qassem. "We zullen onze plicht vervullen door deze agressie te beantwoorden. Wat de offers ook mogen zijn, we zullen niet afwijken van het pad van verzet", aldus Qassem.

21 minuten geleden
Ayatollah Arafi treedt toe tot tijdelijk landsbestuur Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Ayatollah Alireza Arafi is toegetreden tot de zogenoemde Leiderschapsraad van Iran. Dat meldt het Iraanse persbureau ISNA. Die raad moet het landsbestuur waarnemen in aanloop naar de benoeming van een nieuwe Iraanse leider. De raad bestaat naast een juristenlid uit de president en de voorzitter van de Iraanse rechtspraak. Uiteindelijk moet de zogenoemde Assemblee van Experts, een 88-koppige raad van theologen, een nieuwe opperste leider aanwijzen.

29 minuten geleden
Iraanse president: dit is een oorlogsverklaring aan moslims

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran en het regime zijn een "oorlogsverklaring aan het adres van moslims". Dat zegt president Masoud Pezeshkian op de Iraanse staatstelevisie. Bij die aanvallen werd onder meer de hoogste leider in het land, Ali Khamenei, gedood. Israël claimde zondag voor die precisieaanval verantwoordelijk te zijn.

1 uur geleden
Macron noemt enteren schip door België klap voor schaduwvloot

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft online beelden gedeeld van het enteren van een olietanker op de Noordzee. "Een zware klap voor de schaduwvloot", oordeelde hij op X, doelend op de schepen die worden gebruikt om sancties te ontduiken.

1 uur geleden
Gewonden gemeld na aanval op olietanker bij Oman

MUSCAT (ANP) - Een olietanker is op enkele zeemijlen van de haven van de Omaanse stad Khasab in het Midden-Oosten het doelwit geworden van een aanval. Volgens de eerste berichten liepen vier bemanningsleden verwondingen op, meldt het Oman News Agency.

1 uur geleden