Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse premier Bayrou doorstaat eerste motie van wantrouwen

Franse premier Bayrou doorstaat eerste motie van wantrouwen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier François Bayrou heeft zijn eerste motie van wantrouwen overleefd. De uiterst linkse oppositiepartij La France insoumise wilde hem naar huis sturen, maar kreeg daar onvoldoende steun voor bij andere oppositiepartijen. Zo steunden het uiterst rechtse Rassemblement national en de linkse Parti socialiste de motie niet.

Bayrou is afhankelijk van steun uit de oppositiebankjes omdat zijn regering geen meerderheid heeft. Zijn voorganger Michel Barnier moest vorige maand opstappen na een motie van wantrouwen. Bayrou had allerlei concessies gedaan om de steun van de socialisten te krijgen. Hij zei ook opnieuw te willen praten over pensioenhervormingen en hield vast aan toezeggingen die zijn voorganger had gedaan.

Hoewel de premier vooralsnog kan aanblijven, wordt het een zware klus om voldoende politieke steun te vinden om de staatsbegroting goedgekeurd te krijgen. Frankrijk wordt al langer geplaagd door politieke instabiliteit. Het land had vorig jaar vier premiers en parlementsverkiezingen leverden een versplinterd parlement op. Daar heeft geen van de rivaliserende politieke kampen een meerderheid.

Meer uit Buitenland

WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.

3 uur geleden
Iran praat met Japan over toegang Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.

3 uur geleden
New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

5 uur geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

6 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

10 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

14 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

14 uur geleden