Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse premier Bayrou doorstaat eerste motie van wantrouwen

Franse premier Bayrou doorstaat eerste motie van wantrouwen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier François Bayrou heeft zijn eerste motie van wantrouwen overleefd. De uiterst linkse oppositiepartij La France insoumise wilde hem naar huis sturen, maar kreeg daar onvoldoende steun voor bij andere oppositiepartijen. Zo steunden het uiterst rechtse Rassemblement national en de linkse Parti socialiste de motie niet.

Bayrou is afhankelijk van steun uit de oppositiebankjes omdat zijn regering geen meerderheid heeft. Zijn voorganger Michel Barnier moest vorige maand opstappen na een motie van wantrouwen. Bayrou had allerlei concessies gedaan om de steun van de socialisten te krijgen. Hij zei ook opnieuw te willen praten over pensioenhervormingen en hield vast aan toezeggingen die zijn voorganger had gedaan.

Hoewel de premier vooralsnog kan aanblijven, wordt het een zware klus om voldoende politieke steun te vinden om de staatsbegroting goedgekeurd te krijgen. Frankrijk wordt al langer geplaagd door politieke instabiliteit. Het land had vorig jaar vier premiers en parlementsverkiezingen leverden een versplinterd parlement op. Daar heeft geen van de rivaliserende politieke kampen een meerderheid.

Meer uit Buitenland

Zeven doden door crash van medische vlucht in India

KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.

58 minuten geleden
Britse politie laat oud-ambassadeur Mandelson vrij op borgtocht

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.

2 uur geleden
Oud-president Zuid-Korea in beroep tegen levenslange straf

SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.

3 uur geleden
Politieagent gedood door explosie bij treinstation in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.

3 uur geleden
Zus van Kim Jong-un krijgt promotie op partijcongres

PYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.

3 uur geleden
Vier doden bij aanval van IS op checkpoint in noorden van Syrië

RAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.

3 uur geleden
Trump ontkent meningsverschil met generaal over aanval op Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.

8 uur geleden