
Franse premier Attal zegt maandag ontslag in te dienen
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier Gabriel Attal heeft aangekondigd dat hij maandagochtend zijn ontslag indient bij president Emmanuel Macron. Hij voegde eraan toe dat hij zijn functie zo lang als nodig is zal blijven uitoefenen.
Attal deed zijn aankondiging vlak nadat bekend was geworden dat volgens een exitpoll de linkse alliantie Nieuw Volksfront de meeste zetels had gewonnen in de tweede stemronde van de parlementsverkiezingen. Macrons alliantie Ensemble, waarvan Attal deel uitmaakt, lijkt op de tweede plaats af te stevenen, gevolgd door het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen.
Een van de leiders van de linkse alliantie Nieuw Volksfront, Jean-Luc Mélenchon, had meteen na het uitkomen van de exitpoll al opgeroepen tot het ontslag van Attal.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU-ontbossingswet die nog een jaar zou worden uitgesteld, wordt met een half jaar minder uitgesteld. Dat meldt de Europese Commissie, nadat ze in september zei dat uitstel van een jaar nodig was om verwachte overbelasting van het IT-systeem te voorkomen. Wel voert de Commissie enkele vereenvoudigingen door.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De wederopbouw van Syrië gaat volgens de Wereldbank zo'n 216 miljard dollar (186 miljard euro) kosten. Dat is tien keer de omvang van de hele Syrische economie in 2024. Zonder internationale hulp redt Syrië dat niet, aldus de organisatie.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft de defensiebegroting voor dit jaar aangepast. Het budget is verhoogd met 324,7 miljard grivna (6,7 miljard euro), meldt persbureau Interfax.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israël heeft de lichamen van nog eens vijftien Palestijnen overgedragen aan het Rode Kruis, als onderdeel van een bestand met Hamas. Het totale aantal overleden Palestijnen dat is teruggekeerd naar Gaza, stijgt daarmee naar 165.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BELGA) - De Belgische oud-premier Alexander De Croo is voorgedragen als hoofd van het Ontwikkelingsprogramma van de Verenigde Naties (UNDP). Volgens persbureau Belga moet zijn benoeming nog worden goedgekeurd door het bestuur van UNDP en door de Algemene Vergadering van de VN, maar dat zouden formaliteiten zijn.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe rijbewijsregels in de Europese Unie. Zo zijn EU-rijbewijzen voor auto's en motoren straks vijftien jaar geldig. Ook komt er een nieuw digitaal rijbewijs. Dat vervangt niet het fysieke rijbewijs, maar beide zullen geldig zijn, hebben de parlementariërs vastgesteld.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is aangekomen in Israël. Hij komt daar om verder te praten over het wankele staakt-het-vuren in de Gazastrook en de onderhandelingen over de tweede fase van het bestand, dat tot stand kwam via een Amerikaans twintigpuntenplan.
3 uur geleden