Franse politie ziet circa 80 bewegingen achter 'Bloquons tout'
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft in het onderzoek naar de protestbeweging op internet 'Bloquons tout' (We blokkeren alles) ongeveer tachtig plaatselijke bewegingen getraceerd.
De autoriteiten zijn bezorgd over de beweging die oproept het land te blokkeren. Het is over het algemeen niet bekend wie er achter de oproep zit en hoeveel mensen daar gehoor aan geven. Het ministerie van Binnenlandse Zaken schatte vooraf dat woensdag mogelijk 100.000 mensen de straat op zouden gaan. Er zijn 80.000 politieagenten ingezet.
Vooralsnog valt het mee volgens de politie. Aan het begin van de ochtend telde de politie in heel het land zestien blokkades en 3000 betogers.
De regering vreest een herhaling van de massale protesten van 'de gele hesjes' tussen 2018 en 2020. In november 2018 barstte er massaal protest los tegen het regeringsbeleid, de ongelijkheid en de hoge kosten van het levensonderhoud. De beweging werd opgebouwd via sociale media en legde grote delen van het land plat tot in juni 2020.
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP/RTR/DPA) - Jordanië meldt dat ongeveer twintig jihadistische strijders zijn gedood bij aanvallen die het in Syrië uitvoerde als vergelding voor een aanslag op een kerk. Ook zou een wapendepot van terreurgroep Islamitische Staat zijn vernietigd.
26 minuten geledenHELSINKI/MOSKOU (ANP) - De Finse president Alexander Stubb en de Noorse premier Jonas Gahr Støre hebben dinsdag met de Russische president Vladimir Poetin gebeld over Oekraïne. De twee wilden in de aanloop naar nieuwe besprekingen tussen Moskou en Kyiv "de boodschap van Oekraïne" aan het Kremlin overbrengen, laten ze weten.
33 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Britse Openbaar Ministerie vervolgt twee 24-jarige mannen uit Londen na het incident bij luchtmachtbasis Fairford. Daar haalden de Verenigde Staten hun bommenwerpers weg nadat eind september een groep mannen was opgepakt die verdacht gedrag vertoonde in de omgeving.
43 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in Congo is de 10.000 voorbij. Uit officiële cijfers van de gezondheidsautoriteiten komt naar voren dat er inmiddels 10.060 besmettingen zijn geregistreerd. Het dodental staat op 4887.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump Jr. is afgelopen augustus in Mongolië op een jachttrip geweest met een zakenman die banden heeft met het Kremlin. Dat achterhaalde zakenkrant Financial Times, die zich onder meer baseerde op lokale bronnen en berichten op sociale media.
2 uur geledenNYALA (ANP/AFP) - Zeker 21 mensen zijn om het leven gekomen bij een droneaanval op een markt in het Soedanese Nyala. Dat melden een medische bron en getuigen aan persbureau AFP. Een veertigtal personen raakte gewond.
3 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - Meerdere mensen zijn in Duitsland gewond geraakt toen een auto inreed op mensen. De politie nam het voertuig onder vuur, meldt een woordvoerster.
4 uur geleden