Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse politie zet traangas in om Iran-demonstranten te weren

Franse politie zet traangas in om Iran-demonstranten te weren

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft zondag onder meer traangas ingezet om te voorkomen dat honderden demonstranten zouden oprukken naar de Iraanse ambassade in Parijs. De betogers voerden voor de tweede dag op rij actie wegens de dood van Mahsa Asini in Teheran. Zij stierf na te zijn opgepakt door de Iraanse zedenpolitie, omdat ze niet volgens de strenge voorschriften was gekleed.

De actievoerders riepen onder meer "dood aan de islamitische republiek" en leuzen tegen de hoogste leider van Iran ayatollah Ali Khamenei. Agenten van de oproerpolitie hielden de demonstranten, die met naar schatting 4000 man op het Place du Trocadéro vreedzaam aan hun mars waren begonnen, op weg naar de ambassade tegen en dreef hen met traangas uiteen.

Ook in Londen waren er zondag ongeregeldheden. De politie trad op toen betogers door de afzetting rond het gebouw van de Iraanse diplomatieke dienst probeerden te breken. Verscheidene personen zijn aangehouden omdat een "aanzienlijke groep de intentie had de orde te verstoren", aldus een woordvoerder.

Meer uit Buitenland

NAVO ingenomen met overleg over Franse kernwapens

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is blij met het overleg dat Frankrijk met acht bondgenoten begint over de verruiming van de bescherming met zijn kernwapens. "We verwelkomen de gelegenheid om het overleg over nucleaire kwesties met Frankrijk uit te bouwen", zegt een NAVO-bron.

6 minuten geleden
Qatar: Iran valt niet alleen militaire doelen aan, maar hele land

DOHA (ANP) - De Iraanse aanvallen op Qatar zijn niet alleen gericht op militaire doelen, maar op het hele grondgebied, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen Al Jazeera. Volgens Doha heeft Iran onder meer geprobeerd om het internationale vliegveld Hamad aan te vallen.

50 minuten geleden
Saudi-Arabië waarschuwt voor escalatie na aanval op ambassade VS

RIYAD (ANP) - Saudi-Arabië heeft woedend gereageerd op de drone-aanval op de Amerikaanse ambassade in hoofdstad Riyad. Het olierijke koninkrijk zegt zich het recht voor te houden om "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de eigen belangen te beschermen, "waaronder de optie om te reageren op de agressie".

57 minuten geleden
Trump erkent krapte in Amerikaanse munitievoorraden

ASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.

1 uur geleden
Kremlin verwacht door Iran-oorlog geen gesprekken in Abu Dhabi

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in het Midden-Oosten en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.

1 uur geleden
Israël meldt grote aanval op hoofdkwartier Iraans regime

JERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.

1 uur geleden
VS trekken overheidspersoneel in Bahrein, Irak en Jordanië terug

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.

2 uur geleden