Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse politie weer massaal op de been voor laatste duels WK

Franse politie weer massaal op de been voor laatste duels WK

PARIJS (ANP) - De Franse politie bereidt zich voor op de de laatste wedstrijden van het WK voetbal in Qatar, om te beginnen zaterdag met bijna 13.000 agenten als Marokko en Kroatië de 'troostfinale' spelen om de derde en vierde plaats van het wereldkampioenschap. Zondagmiddag speelt Frankrijk tegen Argentinië om de hoofdprijs en dan zet de politie in Frankrijk 14.000 agenten in, onder wie 2750 politieagenten en gendarmes in Parijs.

De beroemde Champs-Elysées wordt daar zondag afgesloten voor het wegverkeer en wordt een kolossale voetgangerszone. Toen Frankrijk het WK vier jaar geleden won, stroomden er 600.000 feestvierders samen.

In tal van Franse steden zijn ongeregeldheden geweest na wedstrijden waarin Frankrijk of Marokko speelde. Afgelopen woensdag na de wedstrijd Frankrijk - Marokko werden mensen die op de Champs-Elysées de Franse overwinning vierden onder meer met vuurwerk bestookt en belaagd. De Parijse politie hield toen 115 mensen aan.

Meer uit Buitenland

Trump 'niet blij' met nieuwe Iraanse ayatollah

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is "niet blij" met de benoeming van Mojtaba Khamenei als nieuwe opperste leider van Iran, zei hij tegen The New York Post. Trump zei eerder dat hij de zoon van de vorige ayatollah niet zou accepteren, maar wilde tegen de krant nog niet zeggen wat hij van plan is met de nieuwe leider.

1 uur geleden
Iran waarschuwt dat de Straat van Hormuz onveilig blijft

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat de veiligheidssituatie in de belangrijke Straat van Hormuz vermoedelijk slecht zal blijven tijdens de oorlog. "Het is onwaarschijnlijk dat er enige veiligheid kan worden bereikt in de Straat van Hormuz te midden van de spanningen die door de Verenigde Staten en Israël in de regio zijn aangewakkerd", schreef regimekopstuk Ali Larijani in een bericht op X.

1 uur geleden
Libanese president haalt uit naar Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft in een onlinebijeenkomst met EU-kopstukken uitgehaald naar Hezbollah. Die beweging zou zich inzetten voor Iraanse belangen en daarmee de "ineenstorting" van de Libanese staat dichterbij brengen.

1 uur geleden
Terreuronderzoek na incident met explosief bij woning Mamdani

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De politie in New York onderzoekt of een incident met explosieven bij de ambtswoning van burgemeester Zohran Mamdani door terreurgroep Islamitische Staat geïnspireerd terrorisme is. Dat zei politiechef Jessica Tisch, die ook aangaf dat er vermoedelijk geen link is met de huidige oorlog tussen haar land en Iran.

2 uur geleden
EU bedankt leiders Midden-Oosten voor hulp terugkeer Europeanen

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben landen in het Midden-Oosten bedankt voor "hun hulp en steun bij de repatriëring van tienduizenden Europese burgers die vastzaten in hun land" door de oorlog in Iran. Dat deden ze in een videogesprek met leiders en ministers van Jordanië, Egypte, Bahrein, Libanon, Syrië, Turkije, Armenië, Irak, Qatar, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Oman.

3 uur geleden
Macron kondigt 'defensieve' missie aan voor heropening zeestraat

PAPHOS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op Cyprus plannen aangekondigd voor een "louter defensieve" missie om de Straat van Hormuz te heropenen. Het is de bedoeling om vrachtschepen en tankers te escorteren "na het einde van de heetste fase van het conflict" in het Midden-Oosten, verklaarde hij na een ontmoeting met de leiders van Cyprus en Griekenland.

3 uur geleden
Libanese Hezbollah-beweging zweert trouw aan nieuwe leider Iran

BEIROET (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Iran, Mojtaba Khamenei, kan rekenen op de steun van Irans bondgenoot Hezbollah. De Libanese beweging heeft maandag trouw gezworen aan Khamenei, die zijn door een Israëlische luchtaanval gedode vader opvolgt.

3 uur geleden