Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse politie verricht huiszoekingen in Dijon na onlusten

Franse politie verricht huiszoekingen in Dijon na onlusten

DIJON (ANP/AFP) - De Franse politie heeft huiszoekingen gedaan in de oostelijke stad Dijon na dagen van onlusten in de stad. Die volgden op een geweldsincident in het drugsmilieu waarbij een Tsjetsjeen betrokken was. Mensen uit de Tsjetsjeense gemeenschap kwamen daarop uit heel Frankrijk, België en Duitsland naar Dijon om wraak te nemen.

"De politieactie is gericht op het opsporen van wapens, munitie en drugs", zei de regionale prefect Bernard Schmeltz. Ongeveer 140 agenten namen deel aan de huiszoekingen, nadat de politie een dag eerder zes aanhoudingen verrichtte onder de Tsjetsjeense gemeenschap in Dijon.

De stad in de Bourgogne-streek was van vrijdag tot maandag het toneel van grootschalig geweld, waarbij auto's en vuilniscontainers in brand werden gestoken. De onlusten volgden op een aanval op een 16-jarige Tsjetsjeense jongen.

Knuppels

Deelnemers aan het geweld zouden onder meer hebben rondgelopen met knuppels, pistolen en geweren. Het nieuws veroorzaakte een golf van verontwaardiging in Frankrijk, waarbij de vraag werd gesteld of de autoriteiten voldoende maatregelen hadden genomen om een einde te maken aan het geweld. Parijs stuurde uiteindelijk versterkingen naar Dijon om de onlusten te beëindigen.

De huiszoekingen vrijdag vonden onder meer plaats in de noordoostelijke buitenwijk Grésilles, waar veel mensen van Noord-Afrikaanse origine wonen en waar een groot deel van het geweld plaatsvond. De openbaar aanklager heeft laten weten dat onderzoekers proberen te achterhalen wie deel heeft genomen aan het geweld.

Sinds dinsdag zijn er geen onlusten meer in het normaal gesproken rustige Dijon. De vader van de aangevallen tiener had opgeroepen tot kalmte.

Meer uit Buitenland

Hongarije blokkeert EU-sancties tegen Rusland om oliepijpleiding

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongarije gaat het twintigste sanctiepakket tegen Rusland van de Europese Commissie blokkeren, tenzij Oekraïne een belangrijke pijpleiding die het land van olie voorziet heropent. Dat zeiden de Hongaarse premier Viktor Orbán en minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.

30 minuten geleden
Frankrijk ontbiedt ambassadeur VS in verband met moord activist

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, heeft aangekondigd dat hij de Amerikaanse ambassadeur in Frankrijk, Charles Kushner, zal ontbieden vanwege diens opmerkingen over de moord op een Franse radicaal-rechtse activist vorige week.

1 uur geleden
Skelet Sint Franciscus 800 jaar na zijn dood tentoongesteld

ASSISI (ANP/AFP) - Het skelet van Sint Franciscus van Assisi is vanaf zondag, voor het eerst sinds zijn dood 800 jaar geleden, te bezichtigen. De tentoonstelling loopt tot 22 maart en trekt naar verwachting honderdduizenden bezoekers uit de hele wereld, meldt het Franciscaanse klooster in Assisi.

1 uur geleden
Deense minister: Groenland heeft ziekenhuisschip VS niet nodig

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Groenland heeft geen medische hulp van andere landen nodig, heeft de Deense minister van Defensie Troels Lund Poulsen zondag benadrukt. Hij reageert daarmee op de Amerikaanse president Donald Trump, die aankondigde een ziekenhuisschip naar Groenland te sturen om de "vele zieke mensen" te helpen.

3 uur geleden
Iran: in maart nieuwe gesprekken met VS over nucleair programma

TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten plannen begin maart nieuwe gesprekken over het nucleaire programma, meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. "De onderhandelingen gaan door, en er is een kans op een voorlopig akkoord." De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi zei vrijdag dat hij binnen enkele dagen verwachtte een conceptvoorstel klaar te hebben.

3 uur geleden
Ontploffingen gehoord in Kyiv na waarschuwing voor raketaanval

KYIV (ANP/AFP) - Nadat de Oekraïense autoriteiten in Kyiv in de nacht van zaterdag op zondag hadden gewaarschuwd voor een Russische ballistische raketaanval, hebben verslaggevers van persbureau AFP in de stad meerdere krachtige explosies gehoord. Inwoners waren opgeroepen naar de schuilplaatsen in de stad te gaan.

4 uur geleden
Lichaam negende slachtoffer lawine Californië geborgen

CASTLE PEAK (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben het lichaam geborgen van de negende en laatste persoon die afgelopen week vermist raakte na een lawine in Californië. Er werd sinds dinsdag gezocht naar de wintersporters, die buiten de piste zouden hebben geskied. Het was een van de dodelijkste lawines in de Amerikaanse geschiedenis.

5 uur geleden